Hlavní navigace

DPH při nákupu služby z EU

  • (neregistrovaný) 82.113.63.---

    27. 7. 2007 10:23

    Zdravím,
    přišla nám faktura za reklamní služby z GB od plátce (má uvedeno VAT number). Na faktuře není vypočteno DPH. Jak to zaúčtovat a kam s tím do přiznání?
    Dík

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 7. 2007 17:35

      Barbara (neregistrovaný) 85.135.64.---

      Re: DPH při nákupu služby z EU
      Reklamní služba je v uvedena v §10/6, místem poskytnutí této služby je místo, kde má osoba které je služba poskytnuta sídlo, místo podnikání atd. Dle §10/7 jste jako příjemce této služby povinni přiznat a zaplatit daň v ČR.
      Vypočtete DPH z fakturované částky a pokud máte nárok na odpočet daně, tak zaúčtujete zároveň jak daňovou povinnost tak nárok na opočet:
      MD 343/ D 343
      Do DP se uvádí do ř 230/330

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).