Hlavní navigace

Čerpání dovolené.

• (neregistrovaný) 88.83.235.---

28. 7. 2007 22:02

můj nadřízený měl v červenci 11 dnů dovolené, byl mimo území ČR.
    V srpnu potřebuji dovolenou, kterou mám řádně naplánovanou z vážných rodinných důvodů (plně invalidní onkologicky nemocný manžel). Nadřízený se rozhodl, že bude mít ještě další dovolenou a mě dovolenou nepodepsal...Pracuji pouze jako referentka, ale je nemyslitelné, aby v kanceláři tzv. nikdo nebyl. Doslova mi řekl, když nikam nejedete, je úplně jedno. kdy a jak si dovolenou vyberete!!!
    Prosím o Vaše rady a pomoc. Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 7. 2007 22:15

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Čerpání dovolené.
      Termín dovolené určuje zaměstnavatel. Pokud byste již tu dovolenou měla schválenou a on by Vám ji pak neumožnil nebo Vás z ní odvolal, pak by Vám musel uhradit škodu, která Vám prokazatelně vznikla (např. storno zaplaceného zájezdu). Ale když jste chtěla být doma, tak nic. Máte to jistě těžké, zkuste s ním ještě promluvit a situaci s ním probrat. Pokud ale v kanceláři musí někdo být, obávám se, že on to nebude. Pokud má ten nadřízený nadřízeného, který zase určuje dovolenou jemu, zkuste to u něho. Ale abyste si pak nepohoršila.

• 28. 7. 2007 22:24

Ludmila (neregistrovaný) 88.83.235.---

Manžel jde na pravidelné onkologické kontroly, potřebovala jsem jej doprovázet, syn je pracovně mimo ČR, je po 3 operaciích, měl rakovinu na kořenu jazyka a někdy je mu i hůře rozumět, no a něco na doma pro mě, denně vstávám před 5 hod. jsem dost unavená.
      Dohoda je nemožná...

• 28. 7. 2007 22:31

Zkuste mu vysvětlit, že v té době musíte manžela doprovázet na vyšetření a že doprovod je nezbytný, takže Vám nezbude nic jiného, než si nechat od lékaře potvrdit doprovod rodinného příslušníka na vyšetření a bude se tím pádem jednat o volno s náhradou mzdy. Takže v kanceláři byste stejně nebyla.

• 30. 7. 2007 9:48

Sylva (neregistrovaný) 62.225.42.---

pak je tu ještě možnost zajít za praktickým lékařem, vysvětlit mu situaci a nechat se zneschopnit.Ale nevím, jakou by to mělo odezvu u zaměstnavatele.

• 30. 7. 2007 11:26

Pak by ale potřebovala vycházky na dobu, kdy bude manžela doprovázet na vyšetření - kvůli případné kontrole dodržování léčebného režimu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).