Hlavní navigace

Darovací smlouva - přebvod nemovitosti

  • (neregistrovaný)

    30. 7. 2007 8:30

    Dobrý den, prosím kdo ví, nebo poradí kde bych našla odpověď.Mám udělaný znalecký posudek pro potřeby převodu nemovistosti z 25.3.2007 - darovací smlouvu budu podepisovat 1.8. a v ten den i podávat návrh na vklad na katastr.Posudek je prý platný do konce roku 2007.Mohu to takto udělat nebo mám na smlouvu napsat datum ze dne jako je posudek a návrh na vklad podám 1.8.2007???Nebo jaké datumy musí souhlasit ??? děkuji všem

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 7. 2007 12:10

      pája (neregistrovaný)

      Re: darovací smlouva - přebvod nemovitos
      Podstatné je to, že převod vlastnického práva není podmíněn znal.posudkem na ocenění nemovitosti. Proto se dělá smlouva, následuje vklad do KN a pak posudek na výpočet dar.daně. Minulý týden jsem to řešil na FÚ, sdělili, že posudek je platný 3 měsíce podle jakési vyhlášky. Proto Vám asi posudek z III.07 už nebude k ničemu.

    • 30. 7. 2007 13:27

      Peta (neregistrovaný)

      Re: darovací smlouva - přebvod nemovitos
      To mi ani neříkejte.Znalec který mi ho vypracoval řekl, že podle tabulek a vyhlašky která vychází jednou ročně je platný do konce roku do platnosti té vyhlášky.Hm tak 8000 tis. vyhozených

    • 30. 7. 2007 13:38

      pája (neregistrovaný)

      Re: darovací smlouva - přebvod nemovitos
      Nevěšte hlavu a zavolejte si na Vám příslušný FÚ, třeba je to tam jinak, já jen tlumočím, co mi bylo řečeno u nás.

    • 30. 7. 2007 13:48

      z (neregistrovaný)

      Re: darovací smlouva - přebvod nemovitos
      Zavolejte na FU,tam Vam reknou,jak stary posudek chteji. Jde o to,ze od brezna 2007 jste mohla udelat na nemovitosti nejake upravy a tim zvysit i odhad a tudiz i darovaci dan.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).