Hlavní navigace

Peronalistky prosím o pomoc

• (neregistrovaný) 85.193.9.---

30. 7. 2007 10:36

Dne 17.7.07 jsem dávala žádost o rozvázání prac. poměru dohodu k 31.7.07.Do dneška nemám vyjádření zaměstnavatele,jestli mě pustí nebo budu mít výpověd´.dobu. Mám už nové místo. Co zápočtový list?
    Do kdy mi musí odpovědět? To se dozvím až 31.7.07? Má na to právo? Omlouvám se,ale jsem z toho už nervózní.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 7. 2007 10:54

J (neregistrovaný) 213.192.55.---

Re: Peronalistky prosím o pomoc
      Podívejte se na § 337 ZP. Záleží na tom, jak jste tu žádost podávala. Jestli osobně proti podpisu na podatelně nebo poštou na doručenku. Nevím zda máte nějaký doklad o doruční.

• 30. 7. 2007 11:00

Jarka (neregistrovaný) 85.193.9.---

Předala jsem ji osobně z ruky do ruky bez podpisu převzetí vedoucího,který se dosud nevyjádřil

• 30. 7. 2007 11:08

L. (neregistrovaný) 90.176.48.---

Tak se jen modlete, ať vás k tomu 31.07.2007 pustí. Protože váš zaměstnavatel vám tam může napsat datum převzetí až toho 31.07. a od této doby vám běží dvou měsíční výp.doba.Proč jste si to nenechala potvrdit, když jste výpověď předávala? Zde jste pochybila.

• 30. 7. 2007 11:10

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Bohužel máte pádný důvod být nervózní. Na žádost o ukončení prac. poměru dohodou on nemusí vůbec reagovat. Dohoda znamená, že se na tom obě strany dohodnou. Pokud jste se nedohodli (žádná dohoda nebyla uzavřena), pak Vám pracovní poměr končit nebude. Doporučuji ho okamžitě kontaktovat a přemluvit ho, aby Vás pustil (uzavřít dohodu).

• 30. 7. 2007 11:36

Hana (neregistrovaný) 62.168.32.---

Dobrý den, četla jsem si tenhle příspěvek a ráda bych se zaptala, jak by to bylo v případě, kdybych mu předala osobně výpověď z mé strany a byl u toho očitý svědek?

Dík Hana

• 30. 7. 2007 11:52

L. (neregistrovaný) 90.176.48.---

To, že převzal dohodu o kunčení pracovního poměru, tak to přeci jsště neznamená, že s dohodou souhlasí. Snad by mu mohla běžet dvou měsíční výp.doba od prvního dne v měsíci od převzetí výpovědi..

• 30. 7. 2007 11:56

pája (neregistrovaný) 82.113.40.---

>>>>>>Dne 17.7.07 jsem dávala žádost o rozvázání prac.
      >>>>>>poměru dohodu k 31.7.07.Do dneška nemám vyjádření
      >>>>>>zaměstnavatele,jestli mě pustí nebo budu mít
      >>>>>>výpověd´.dobu. Mám
      >>>>>>už nové místo. Co zápočtový list?
      >>>>>>Do kdy mi musí odpovědět? To se dozvím až 31.7.07? Má
      >>>>>>na to právo? Omlouvám se,ale jsem z toho už nervózní.
      >>>>>
      >>>>>Podívejte se na § 337 ZP. Záleží na tom, jak jste tu
      >>>>>žádost podávala. Jestli osobně proti podpisu na
      >>>>>podatelně nebo poštou na doručenku. Nevím zda máte
      >>>>>nějaký
      >>>>>doklad o doruční.
      >>>>
      >>>>Předala jsem ji osobně z ruky do ruky bez podpisu
      >>>>převzetí vedoucího,který se dosud nevyjádřil
      >>>
      >>>Bohužel máte pádný důvod být nervózní. Na žádost o
      >>>ukončení prac. poměru dohodou on nemusí vůbec
      >>>reagovat.

Podle dotazu:
      byla podána žádost o uzavření dohody o ukončení PP, zaměstnavatel ji převzal, ale není povinen na ni odpovídat(i když by byla slušnost sdělit své stanovisko), dále není povinen dohodu uzavřít a zaměstnanci zbývá pouze možnost jedfnat znovu o Dohodě nebo podat platnou výpověď.
      K dalšímu dotazu:
      předání výpovědi před svědkem dává možnost při žalobě o neplatnost výpovědi svědecky prokázat, že výpověd byla předána, kdy, kým a komu(pokud svědek potvrdí).
      >>>Dohoda znamená, že se na tom obě strany dohodnou.
      >>>Pokud
      >>>jste se nedohodli (žádná dohoda nebyla uzavřena), pak
      >>>Vám pracovní poměr končit nebude. Doporučuji ho
      >>>okamžitě kontaktovat a přemluvit ho, aby Vás pustil
      >>>(uzavřít
      >>>dohodu).
      >>
      >>Dobrý den, četla jsem si tenhle příspěvek a ráda bych
      >>se zaptala, jak by to bylo v případě, kdybych mu
      >>předala osobně výpověď z mé strany a byl u toho očitý
      >>svědek?
      >>
      >>Dík Hana
      >
      >To, že převzal dohodu o kunčení pracovního poměru, tak
      >to přeci jsště neznamená, že s dohodou souhlasí. Snad
      >by mu mohla běžet dvou měsíční výp.doba od prvního dne
      >v měsíci od převzetí výpovědi..

• 30. 7. 2007 12:08

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Je rozdíl mezi výpovědí a dohodou. Výpověď platí, pokud byla PROKAZATELNĚ převzata a jinak se k ní zaměstnavatel nevyjadřuje (nevyžaduje se jeho souhlas, prostě je důležité, aby mu byla doručena). Pošlete ji doporučeně, odevzdáte na podatelně (a necháte si potvrdit převzetí pro sebe), odevzdáte přímo zaměstnavateli (a necháte si potvrdit převzetí). Pokud odmítne převzetí potvrdit, pak by mohlo stačit, když Vám její předávání svědek potvrdí (tedy prokáže). Výpovědní doba pak začne běžet od prvního dne měsíce, který následuje po měsíci, kdy byla výpověď PROKAZATELNĚ PŘEVZATA (tedy ne, kdy Vy jste ji dávala na poštu, ale kdy mu byla doručena).
      Jarka ale psala, že předala dohodu. Ona vlastně předala návrh dohody, že chce končit 31.7. I kdyby k tomu měla deset svědků, dokonce i kdyby jí převzetí zaměstnavatel potvrdil, pořád to ještě neznamená, že se na ukončení dohodli. Dokud dohodu nestvrdí obě strany svými podpisy, případně na její návrh zaměstnavatel nenapíše "souhlasím", tak se nedohodli a tím pádem její pracovní poměr končit nebude. Na její návrh, že její prac. poměr skončí 31.7. on nemusí odpovídat, je na ní, aby ho přesvědčila, aby s tím souhlasil a svůj souhlas potvrdil.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).