Hlavní navigace

Hypoteka

• (neregistrovaný) 217.194.34.---

30. 7. 2007 12:45

Dobry den,
    mela bych otazku tykajici se hypotecniho uveru. Uver jsem vyuzila na koupi domu, ktery stoji na pozemku mestskeho uradu. Tento pozemek budu tez hradit z hypoteky.

Mam ale problem s tim, ze cas pozemku zabral pred lety soused - rozhodla jsem se, ze bych mu tu cast prodala, ale jsem si vedoma toho, ze jestlize je na pozemek zastavni pravo, ktere ma na nej banka, nelze tento pozemek dale prodat.

Chtela bych vedet, jak by se tato situace dala nejlepe resit.

Moc Vam dekuji za Vasi odpoved a preji prijemny den.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 7. 2007 13:13

L. (neregistrovaný) 85.70.27.---

Re: Hypoteka
      Asi bych se poradila u odborníka, ale pokud jste to věděla dopředu.Měla jste se zkusit sdomluvit že by se pozemek rozdělil zaměřil stejně to k tomu budete potřebovat a měla jste ho koupit třeba odděleně tu vaši část z hypotéky a tu část souseda třeba přímo z jeho peněz po domluvě.Být vámi poradila bych se co na to banka a jinak k poradci který řeší tyto záležitosti.

• 31. 7. 2007 9:28

právník (neregistrovaný) 62.40.76.---

Re: Hypoteka
      Ano, řešení je dvojí - buď město nechá vyhotovit geometrický plán a podle něj Vám prodá pozemek pod Vaším domem a sousedovi pozemek pod jeho domem, nebo Vy koupíte pozemek pod Vaším i sousedovým domem a pak necháte vyhotovit geometrák a podle něj sousedovi prodáte kus Vašeho pozeku pod jeho domem. Pokud bude na Vašem pozemku váznout zástavní právo banky, bude váznout i na pozemku prodávaném sousedovi. Zástavní právo banky není velký problém - hodnota zajištění úvěru se pro banku nezmění (zástavní právo lze vykonat proti kterémukoliv lvastníku zástavy) a banka se svého zástavního práva k pozemku prodanému sousedovi může vzdát - je to třeba však s ní předem projednat, ne ji postavit před hotovou věc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).