Hlavní navigace

Lze odečíst úroky z úvěru?

  • (neregistrovaný) 213.226.198.---

    30. 7. 2007 20:32

    Chtěla bych se zeptat zkušených. Jsem vlastníkem rod.domku, ve kterém mám trvalé bydliště a dále jsem vlastníkem garsonky. Chci si letos vzít úvěr na rekonstrukci této garsonky, kterou bych chtěla poté pronajímat. Mohu si zaplacené úroky z tohoto úvěru odpočítat na konci roku v daňovém přiznání ? (řádek pro odpočet úroků dle § 15? ) Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 7. 2007 21:15

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Lze odečíst úroky z úvěru?
      To, bohužel, nepůjde. Úvěr musíte použít k financování bytových potřeb svých, nebo své rodiny, nikoliv pro účely pronájmu, který je výdělečnou činností.
      Úroky z úvěru by bylo možné uplatnit jako výdaj na podnikání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).