Hlavní navigace

Exekuce x nezabavitelná částka

• (neregistrovaný) 88.101.148.---

30. 7. 2007 23:42

Mohl by mi někdo poradit , ohledně nezabavitelné částky u zaměstnance na kterého byla doručena exekuce ? Všude se uvádí , že nezabavitelná částka činí 3.856,67 (zaokr.3.857,--), tato částka představuje 2/3 z částky 3.126.-- (životní minimum jednotlivce) + částka normativních nákladů na bydlení , a zde mi to není úplně jasné , použije se pro rok 2007 skutečně pouze částka 2.659,-- a to bez ohledu na to , v jaké obci a v jakém bytě povinný žije ? Při dotazu na soudě mi sdělili , že u nich zatím žádné stanovisko zatím nezaujali a že je to tak 50% na 50% . Nevím proč tedy v nařízení vlády č.595/2006 Sb. je uvedena tabulka pro tyto normativní náklady a pod tabulkou uveden odstavec , že výše uvedené sazby jsou platné od 01.01.2007. Máte prosím někdo stanovisko soudu nebo jakýkoli odkaz , který se alespoň tváří jako oficiální verze, jak ve výpočtu nezabavitelné částky postupovat ? Prosím ne už žádné dohady anebo ,,možná,, těch už jsem slyšela více než dost. Děkuji předem.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 7. 2007 7:41

Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

Re: Exekuce x nezabavitelná částka
      Trochu mě zaráží, že by u soudu neznali předpisy :-)).
      V nařízení vlády č. 595/20006 o nezabavitelných částkách je celkem jednoznačně napsáno, že částka normativních nákladů na bydlení pro jednu osobu se stanoví pro byt užívaný na základě nájemní smlouvy v obci od 50 000 do 99 999 obyvatel...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).