Hlavní navigace

sleva na dani-dítě

  • (neregistrovaný) 62.209.251.---

    31. 7. 2007 10:09

    Dobrý den, zaměstnanci se narodilo dítě, donesl mi rodný list a požaduje slevu na dítě. Manželka měla prac.smlouvu do 30.4.2007 a do porodu byla na nemocenské. Musím od ní mít, že neuplatňuje slevu na dítě nebo mi to stačí až k ročnímu zúčtování daně? a pokud to musím mít musí to být od bývalého zaměstnavatele nebo stačí čestné prohlášení? Děkuji za odpověď Iveta

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 7. 2007 11:19

      JCis (neregistrovaný) 83.208.24.---

      Re: sleva na dani-dítě
      Když jsem byla na školení, tak tam nám říkali, že máme vyžadovat potvrzení o neuplatňování dětí jen od rodičů, kteří pracují - donesou potvrzení od svého zaměstnavatele. Pokud nepracují, tak ten druhý rodič nemusí nic nosit - prohlašuje v daňovém prohlášení v oddíle II., že slevu na dítě neuplatňuje jiná osoba.
      Podívejte se na §38l (3) písm.d) - prokazování nároku na daň.zvýhodnění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).