Hlavní navigace

Daňová kontrola

  • (neregistrovaný) 88.146.180.---

    31. 7. 2007 11:36

    Dobrý den,mám po daňové kontrole,kdy mi byl kontrolován rok 2004 a 2005 a to DZP a DPH.Měl bych jeden dotaz,musím i nadále fyzicky uchovávat daňové doklady za toto období?Nebo je můžu skartovat?A doklady z ostatních období před rokem 2004?Musím i nadále uchovávat?Předem děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 7. 2007 12:00

      z (neregistrovaný) 88.208.88.---

      Re: Daňová kontrola
      Ano doklady musite uchovavat, mohou za rok 2004 a 2005 kontrolovat treba dan z prijmu.

    • 31. 7. 2007 16:02

      Johny (neregistrovaný) 88.146.180.---

      Re: Daňová kontrola
      Dan z příjmů mám již zkontrolovanou jak za rok 2004 tak za rok 2005 a DPH taktéž.Mohu tedy tyto doklady skartovat?Děkuji za odpověď.

    • 31. 7. 2007 16:11

      z (neregistrovaný) 88.208.88.---

      Re: Daňová kontrola
      Zákon o účetnictví
      Účetní záznamy se uschovávají, pokud v § 32 není stanoveno jinak,

      a) účetní závěrka a výroční zpráva po dobu 10 let počínajících koncem účetního období, kterého se týkají,
      b) účetní doklady, účetní knihy, odpisové plány, inventurní soupisy, účtový rozvrh, přehledy po dobu 5 let počínajících koncem účetního období, kterého se týkají,
      c) účetní záznamy, kterými účetní jednotky dokládají formu vedení účetnictví (§ 33 odst. 2), po dobu 5 let počínajících koncem účetního období, kterého se týkají.
      takze nic nevyhazovat

    • 31. 7. 2007 16:13

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Daňová kontrola
      Ne, to ještě nemůžete. Daňové doklady (takové, které mají něco společného s DPH) musíte uchovat 10 let, ostatní účetní doklady 5 let, některé mzdové věci dokonce 30 let.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).