Hlavní navigace

Revolvingové úvěry

  • (neregistrovaný) 80.250.6.---

    31. 7. 2007 13:44

    Na zaměstnavatele přišly žádosti z PROFIREALU a COFODISU na srážky ze mzdy,jelikož jejich klient a náš zaměstnanec nesplácí. Je zaměstnavatel povinen tyto srážky provádět a jestli ano, musí mít se zaměstnancem písemnou smlouvu,co v případě,když ji zaměstnanec nepodepíše. Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 7. 2007 13:58

      L. (neregistrovaný) 85.70.27.---

      Re: Revolvingové úvěry
      srážet ze mzdy jiné než zákonné srážky můžete jen se souhlasem zaměstnance tj. sepsáním dohody o tom co můžete srážet z jeho mzdy.zákonné srážky... soc., zdr. poj,daň,exekuce....

    • 31. 7. 2007 14:13

      ajka (neregistrovaný) 80.250.6.---

      Re: Revolvingové úvěry
      A je pravda,že nemusí zaměstnavatel srážky provádět, když smlouva byla uzavřena po 1.1.2007?

    • 31. 7. 2007 14:21

      L. (neregistrovaný) 85.70.27.---

      Re: Revolvingové úvěry
      nějak Vám nerozumím.Zaměstnavatel srážet nesmí!!!!!!! Jen se souhlasem zaměstnance!!!!!! Zaměstnavatel srážet může a musí zákonné srážky tj. sociální a zdravotní pojištění, zálohu na daň, exekuce atd. podrobně viz nový ZP §147 odst.1 písm. a,b,c, odst.3,§13 odst.1 písm. i,§ 26 odst. 1 písm.I

    • 1. 8. 2007 6:58

      xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

      Re: Revolvingové úvěry
      pokud Vám přišla výzva, abyste sráželi ze mzdy a máte u toho i podepsanou kopii smlouvy (to z těchto firem posílají)uzavřenou před 1.1.2007, měli byste srážet - na té smlouvě je uvedena větička, že dotyčný souhlasí s tím, že pokud nebude splácet v řádném termínu, souhlasí se srážkou ze mzdy
      stejně ale od zaměstnanců nechávám podepisovat, že se srážkou souhlasí
      navíc - zaměstnavatel může v těchto případech po zaměstnanci za každou operaci s tím spojenou požadovat přiměřenou úhradu (na rozdíl od exekucí - tam, bohužel, náklady např. za odeslání platí zaměstnavatel a nelze po zaměstnanci vyžadovat)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).