Hlavní navigace

Střet zájmů zaměstnanec vs vlastní s.r.o

  • (neregistrovaný) 85.70.103.---

    31. 7. 2007 15:28

    Dobrý den. 1) Jsem stále zaměstnanec ve výpovědní lhůtě a mám založené vlastní s.r.o. Moje firma bude dělat přesně to co dělá firma ve které stále ještě pracuji. Můj zaměstnavatel to neví. Je to střet zájmů? 2) Ve firmě jsme dva společníci (i jako jednatelé), takže když budu psát nabídky pod jménem druhé jednatele, který nemá se zaměstnavatelem nic společného je to střet zájmů? 3) Když budu psát nabídky za vlastní s.r.o. a zaměstnavatel na tuto zakázku nebude dělat nabídku je to střet zájmů? Děkuji moc za reakce a odpovědi. Roman

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 7. 2007 16:30

      Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: střet zájmů zaměstnanec vs vlastní s
      Viz Zákoník práce, § 304 - zaměstnanci mohou vykonávat výdělečnou činnost, která je shodná s výdělečnou činností zaměstnavatele jen s jeho písemným souhlasem. Podle mě nezáleží na tom, kdo z vás dvou bude psát nabídky. Vy jste společníkem a jednatelem firmy, která má činnost shodnou s činností Vašeho zaměstnavatele - a to byste bez jeho písemného souhlasu neměl být. Jde o porušení pracovních povinností.

    • 31. 7. 2007 20:04

      Roman (neregistrovaný) 85.160.12.---

      Re: střet zájmů zaměstnanec vs vlastní s
      Děkuji za info. Mám nějakou možnost z toho vyjít bez úhony, když se to provalí? Roman

    • 31. 7. 2007 21:27

      Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: střet zájmů zaměstnanec vs vlastní s
      Píšete, že jste ve výpovědní době, takže stejně končíte. Ledaže by Vám dokázal, že jste ho tím poškodil, pak by mohl podat žalobu. Nemáte podepsanou konkurenční doložku, ve které jste se závazal pod nějakou pokutou, že po skončení zaměstnání nebude takto podnikat nebo že nebudete zaměstnaný u podobného zaměstnavatele? Předpokládám, že ne.

    • 1. 8. 2007 0:00

      Roman (neregistrovaný) 85.160.12.---

      Re: střet zájmů zaměstnanec vs vlastní s
      Ano končím. Konkurenční doložku nemám a ani nic podobného. A prokázat, že jsem ho poškodil by bylo asi velice obtížné. Vše budu tahat přes jméno svého společníka. Ve společenské smlouvě máme, že každý jednáme samostatně, takže já svému společníku nemůžu zakázat uzavírat zakázky. :-) nebo si to aspoň myslím. A stejně firma bude relativně spát po dobu výpovědní lhůty. Děkuji moc za radu. Velice jste mi pomohla. Přeji pěkný den. S pozdravem Roman

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).