Hlavní navigace

Výpověď z PP § 52 odst. e/

  • (neregistrovaný) 89.103.14.---

    31. 7. 2007 16:39

    Můj otec dostane 3.8.07 výpověď dle výše uved. §,nebo´t
    pracoval jako zedník a vzhledem ke zdrav.probl. dlouhodobě
    marodil a poté mu byl přiznán ČID. Firma mu dává výpověď,
    neboť pro něj nemají vzhledem k jeho zdravotnímu stavu a
    posudku lékaře práci. Otázka: náleží mu odstupné? Jestliže po
    dobu výpovědní doby, která začne plynout od 1.9.07 pro něj
    nemají práci, má nárok na to, aby byl placen v průměru pro
    překážku na straně zaměstnavatele? Kolik měsíců činí výpovědní
    doba při tomto §? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 7. 2007 17:14

      Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: Výpověď z PP § 52 odst. e/
      Pokud nejde o nemoc důsledku pracovního úrazu nebo o nemoc z povolání, odstupné nenáleží. Výpovědní doba je 2 měsíce a prac. poměr skončí 31.10. Pokud mu nebudou vůbec přidělovat práci, náleží mu náhrada mzdy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).