Hlavní navigace

Škrtlá cena u vírobku

• (neregistrovaný) 160.218.165.---

31. 7. 2007 20:13

Dobrý den,měla bych dotaz.Při nákupu v jednom obchodním domě jsem se setkala se škrtlou cenou u vírobku,vzhledem k tomu,že jsem v letáku viděla,že je tento výrobek v akci(tedy s nižši cenou),tak jsem si ho koupila.Po překontrolování pokladního lístku jsem zjistila,že jsem zaplatila normalní cenu.Na dotaz proč tomu tak je mi bylo řečeno,že akce skočila.Navrhly mi vracení peněz,ale to jsem odmítla s tím že bych to chtěla za cenu,která byla v letáku uvedena,poněvadž si myslím,že škrtlá ceena nemůže zakazníkovi říct,kolik vírobek opravdu stojí.
    Tak by mě zajímalo jestly je i toto klamání zákazníků či nikoli.Děkuji za odpověď Karbánová

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 8. 2007 7:29

graver (neregistrovaný) 89.102.8.---

Re: Škrtlá cena u vírobku
      S cenou vÝrobku musíte být seznámena před zakoupením a pak máte právo na zakoupení za tuto cenu (ať už z letáku nebo z cenovky na prodejně), tzn. nemusíte akceptovat cenu, která je vám účtována u pokladny. Pokud ale akce opravdu skončila a zákazník o tom byl průkazně informován (např. na letáku je uvedeno "platí do..."), tak pochopitelně už nárok na nížší cenu nemáte. V každém případě musí být cena označena jasně a jednoznačně (§12/2 zák. na ochranu spotřebitele).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).