Hlavní navigace

OSVČ a DPH

  • (neregistrovaný) 194.228.18.---

    1. 8. 2007 7:21

    Od letošního dubna jsem obnovila samostatně výdělečnou činnost (poskytování software, v mezidobí jsem byla cca 4 roky zaměstnaná). Nejsem plátce DPH a výdaje hodlám uplatňovat paušálem (50%). Vzhledem k uzavřeným dlouhodobým smlouvám předpokládám, že po 12 měsících u mě dojde k povinnosti registrovat se jako plátce DPH (překročení limitu 1 mil. obratu).

    Prosím, můžete mi poradit (potvrdit nebo opravit) :

    a) Co je přesně výše obratu ve smyslu DPH - všechna přijatá plnění bez jakýchkoliv odpočtů ?

    b) Při zahájení podníkání od 1.4.2007 platí, že :
    - registrační povinnost je do 15.4.2008 ?
    - od kdy a za jaké období bych se stala faktickým plátcem ?

    Děkuji předem za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 8. 2007 9:42

      bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

      Re: OSVČ a DPH
      *** Odpovědi najdete v ZDPH. Obrat je vymezen v §6 (je tam toho víc), registrace v §94 a §95 ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).