Hlavní navigace

Poštovní služby a DPH

  • (neregistrovaný) 88.102.0.---

    1. 8. 2007 7:55

    Jsme OSVČ, plátce DPH, a chceme si nechat dělat poštovní služby od společnosti, která je plátce DPH a má udělenou licenci na provádění poštovních služeb.
    Budou tyto poštovní služby podléhat DPH?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 8. 2007 8:30

      Mirek (neregistrovaný) 84.42.219.---

      Re: Poštovní služby a DPH
      NE

      Zákon o DPH
      § 51 Plnění osvobozená od daně bez nároku na odpočet daně
      (1) Při splnění podmínek stanovených v § 52 až 62 jsou od daně bez nároku na odpočet daně osvobozena tato plnění:
      a) poštovní služby (§ 52)

      § 52 Poštovní služby
      (1) Poštovními službami se pro účely tohoto zákona rozumí
      a) dodání poštovní zásilky,28)
      b) poštovní poukazy.28)
      (2) Poštovní služby uvedené v odstavci 1 jsou osvobozeny od daně, pokud jsou provozovány držitelem poštovní licence nebo zvláštní poštovní licence podle zvláštního právního předpisu.28)
      (3) Od daně je osvobozeno dodání poštovních známek platných pro použití v rámci poštovních služeb v tuzemsku a dalších obdobných cenin za částku nepřevyšující nominální hodnotu nebo částku podle poštovních ceníků.

    • 1. 8. 2007 8:51

      Lukáš (neregistrovaný) 88.102.0.---

      Re: Poštovní služby a DPH
      Děkuju. Je to tak, jak jsem si myslel.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).