Hlavní navigace

Cestak - vikend - stravné

  • (neregistrovaný) 62.245.111.---

    1. 8. 2007 10:22

    Dobry den,poradi mi prosim nekdo co delat,kdyz zamestnanec pozaduje cestak za to,ze musel o vikendu jet svym vlastnim vozem do prace a byl tu zde dele jak 5h. Mam to povazovat jako za sluzebni cestu, kdyz ujel jen 8km celkem a mam mu vyplacet stravne?Dekuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 8. 2007 15:12

      Laďa (neregistrovaný) 80.78.146.---

      Re: Cestak - vikend - stravné
      Dle § 152 ZP
      "Cestovními výdaji, za které poskytuje zaměstnavatel zaměstnanci cestovní náhrady, se rozumí výdaje, které vzniknou zaměstnanci při

      c) cestě v souvislosti s mimořádným výkonem práce mimo rozvrh směn v místě výkonu práce nebo pravidelného pracoviště" - konec citace

      Jedná se o poskytnutí cestovních náhrad za cestu z domova do místa výkonu práce a zpět.. Zde se ale musí jednat o „mimořádný výkon práce mimo rozvrh směn. Např. povolám údržbáře, který pracuje pondělí až pátek, k výkonu práce v sobotu, protože se porouchala výrobní linka. Zde by mu náležely cestovní náhrady, na které by mu vznikl nárok. Tzn. pokud mu bylo odsouhlaseno vlastní auto (nemohl např. použít veřejnou dopravu) tak proplatíte použití vlastního vozidla jako při služební cestě. O služební cestu se ale nejedná, na stravné nemá nárok.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).