Hlavní navigace

DPP u OSVČ a odvody

  • (neregistrovaný) 195.39.26.---

    2. 8. 2007 6:57

    Dobrý den, může uzavřít OSVČ i Dohodu o provedení práce.Samozřejmě na jinou činnost než má oprávnění.Může podepsat prohlášení a nemusí mu být stržena srážková daň? (do 5000Kč)

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 8. 2007 7:12

      Myška (neregistrovaný) 83.240.30.---

      Re: DPP u OSVČ a odvody
      DPP uzavírá fyzická osoba bez ohledu na to jestli je podnikatel či již někde zaměstnaný. Jedná se o dohody na práce konané mimo pracovní poměr. Takže podle mého názoru by uzavření nemělo nic bránit. Co se týká prohlášení tak si myslím, že když jste ještě žádné nepodepsat tak to klidně v této souvislosti podepsat můžete a následně vystavené potvrzení o zdanitelných příjmech, které obdržíte na konci roku zahrnete do daňového přiznání do §6.

    • 2. 8. 2007 7:18

      iveta (neregistrovaný) 195.39.26.---

      Re: DPP u OSVČ a odvody
      To znamená když podepíšu prohlášení není to srážková daň, ale zálohová, pokud nějaká vznikne.Mohu si ulatnit i úlevu na dítě?

    • 2. 8. 2007 7:39

      Myška (neregistrovaný) 83.240.30.---

      Re: DPP u OSVČ a odvody
      Tím, že podepíšete prohlášení jedná se o případné zálohy na daň nikoliv o srážkovou daň. Slevu na děti můžete uplatňovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).