Hlavní navigace

Prodej bytu

  • (neregistrovaný) 88.83.175.---

    2. 8. 2007 7:15

    Chtěla bych prodat byt. V jakém § ZDP najdu podmínky pro osvobození tohoto příjmu od daně z příjmů?
    V případě, že bych tyto podmínky nesplnila, neměla bych bydliště 2 roky (lhůtu právě nevím přesně), můžu uplatnit jako výdaje cenu, za kterou jsem byt koupila a zdanit pouze rozdíl příjmů a výdajů?

    Děkuji mnohokrát za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 8. 2007 7:25

      Myška (neregistrovaný) 83.240.30.---

      Re: Prodej bytu
      Osvobození najdete v §4odst.1písm.a) zákona či.586/1992Sb., o daních z příjmů. Pokud byste osvobození nesplnila budete danit v §10 téhož zákona, kde je také v odst. 4 uvedeno, co je základem daně lépe řečeno dílčím základem daně, a je to příjem snížený o výdaje prokazatelně vynaložené na jeho dosažení. Ostatní skutečnosti ve výše uvedeném odstavci.

    • 2. 8. 2007 9:04

      Kristýna S. (neregistrovaný) 88.83.175.---

      Re: Prodej bytu
      Děkuji. V bytě bydlím už 20 let, ale trvalé bydliště mám jinde. V §4/1/a se však píše o bydlišti nikoliv o trvalém bydlišti. Chápu to dobře, že toto osvobození tedy splňuji? Dokáži to zaplaceném nájemném.

      Vlastníkem bytu jsem až od 05/2007, do té doby byli vlastníci moji rodiče. Ale dle §4/1 stačí splnit podmínku bydliště????

      Děkuji ještě jednou Myšce

    • 2. 8. 2007 9:13

      Myška (neregistrovaný) 83.240.30.---

      Re: Prodej bytu
      Bydlištěm je pro účly daně z příjmů místo, kde má poplatník stálý byt za okolností, z nichž lze usuzovat na jeho úmysl trvale se v tomto bytě zdržovat viz. §2odst.4. Stálý byt nemusí být vždy pouze trvalé bydliště poplatníka. Takže pokud jste tam bydlela platila nájemné, elektřinu a další tak podle mého názoru můžete osvobození uplatnit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).