Hlavní navigace

Nemocnice a DPH

  • (neregistrovaný) 62.84.155.---

    2. 8. 2007 9:42

    Dobrý den, prosím o radu. Jedná se o Fakultní nemocnici na Vinohradech, která nám fakturuje za pronájem části nemovitosti uvnitř objektu. Naše firma je s.r.o. a jsme plátci DPH. Nemocnice je také plátcem. Jsou povinni fakturovat nájem včetně DPH? Pokud ne, v jakém paragrafu bych to našla? Předem děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 8. 2007 10:54

      sarka (neregistrovaný) 82.142.67.---

      Re: Nemocnice a DPH
      Podívejte se do § 56 odst. 4 a 5. Nájem je osvobozen (kromě krátkodobého nájmu) a plátce se může rozhodnout, že uplatní daň, ale musí o tom vyrozumět finanční úřad.


      >Dobrý den, prosím o radu. Jedná se o Fakultní
      >nemocnici na Vinohradech, která nám fakturuje za pronájem
      >části nemovitosti uvnitř objektu. Naše firma je s.r.o. a
      >jsme plátci DPH. Nemocnice je také plátcem. Jsou
      >povinni fakturovat nájem včetně DPH? Pokud ne, v jakém
      >paragrafu bych to našla? Předem děkuji.

    • 2. 8. 2007 13:12

      Lenka (neregistrovaný) 62.84.155.---

      Re: Nemocnice a DPH
      Děkuji za odpověď. Jaký je rozdíl mezi osvobezení od daně s nárokem na odpočet daně a bez nároku na odpočet daně?


      >Podívejte se do § 56 odst. 4 a 5. Nájem je osvobozen
      >(kromě krátkodobého nájmu) a plátce se může rozhodnout,
      >že uplatní daň, ale musí o tom vyrozumět finanční
      >úřad.
      >
      >
      >>Dobrý den, prosím o radu. Jedná se o Fakultní
      >>nemocnici na Vinohradech, která nám fakturuje za
      >>pronájem
      >>části nemovitosti uvnitř objektu. Naše firma je s.r.o.
      >>a
      >>jsme plátci DPH. Nemocnice je také plátcem. Jsou
      >>povinni fakturovat nájem včetně DPH? Pokud ne, v
      >>jakém
      >>paragrafu bych to našla? Předem děkuji.

    • 2. 8. 2007 13:21

      sarka (neregistrovaný) 82.142.67.---

      Re: Nemocnice a DPH
      Pokud urskutečňujete plnění osvobozená bez nároku na odpočet, pak musíte krátit DPH na vstupu koeficientem. Kdežto u osvobození s nárokem si na vstupu normálně uplatňujete DPH.

      >Děkuji za odpověď. Jaký je rozdíl mezi osvobezení od
      >daně s nárokem na odpočet daně a bez nároku na odpočet
      >daně?
      >
      >
      >>Podívejte se do § 56 odst. 4 a 5. Nájem je osvobozen
      >>(kromě krátkodobého nájmu) a plátce se může
      >>rozhodnout,
      >>že uplatní daň, ale musí o tom vyrozumět finanční
      >>úřad.
      >>
      >>
      >>>Dobrý den, prosím o radu. Jedná se o Fakultní
      >>>nemocnici na Vinohradech, která nám fakturuje za
      >>>pronájem
      >>>části nemovitosti uvnitř objektu. Naše firma je
      >>>s.r.o.
      >>>a
      >>>jsme plátci DPH. Nemocnice je také plátcem. Jsou
      >>>povinni fakturovat nájem včetně DPH? Pokud ne, v
      >>>jakém
      >>>paragrafu bych to našla? Předem děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).