Hlavní navigace

převod daňové evidence na účetnictví

  • (neregistrovaný) 212.11.123.---

    2. 8. 2007 10:50

    dobrý den, jsme FO a založili jsme PO s tím, že od 1.8. se převedou zaměstnanci, majetek, závazky z FO na PO, takže se jedná o převod z daňové evidence na účetnictví. Ale co máme dělat ohledně pohledávek, když jsou smlouvy o dílo a Fo bude fakturovat na ty smlouvy /jedná se o větší zakázky pro město/ až třeba do konce roku. FO nezanikne má ještě další 2 ŽL ale ten jeden co je shodný s činností PO by už použivat neměla. Takže tedy 1. co s těmi pohledávkami - je možné nechat je doběhnout ve FO - nepřevádět 2. pokud to tak bude - jedná se stále pouze o převod z DE na účetnictví? Děkuji moc za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 8. 2007 13:24

      bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

      Re: převod daňové evidence na účetnictví
      *** Ne, nejedná se o pouhý převod z DE na účetnictví. U Vás jde o převod majetku a závazků mezi dvěmi různými subjekty. Postoupení pohledávek má svá pravidla a převod závazků ještě přísnější. Hmotný majetek darujete, vkládáte nebo rpodáváte. Existuje nějaká smlouva o tom "převodu"? ***

    • 2. 8. 2007 13:43

      pet (neregistrovaný) 212.11.123.---

      Re: převod daňové evidence na účetnictví
      zatím jsme ještě nic neprováděli, FO má ale stejný název firmy jako PO, ale FO má před názvem ještě jméno majitele. Ten je také v druhé firmě ještě jedniným jednatelem a společníkem. Jak tedy v tomto případě postupovat? Není problém vytvořit smlouvu o převodu, jedná se vlastně o jednoho člověka který je FO a založil PO do které chce vše převést. Děkuji za odpověď

    • 2. 8. 2007 13:52

      Karel (neregistrovaný) 195.122.213.---

      Re: převod daňové evidence na účetnictví
      To co popisujete je totiz obrovsky problem. Nelze jednoduse zacit pouzivat nove jmeno PO a vse z FO pouzivat pro PO.

      Jsou to opravdu 2 rozdilne firmy !!!!

      Majetek z FO musite prodat (nejjednodussi) do PO. FO bude ale veskery majetek zdanovat a PO bude tim padem ve ztrate.

      Doporucuji pravnika a danoveho poradce, zalezi jak je velky majetek FO.

    • 2. 8. 2007 13:54

      bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

      Re: převod daňové evidence na účetnictví
      *** Nejde o název - jde vlastně o jiné IČ - jsou to dva různé subjekty. Nejde tak jednoduše to všechno vzít a přehodit na PO. Nevím, čím se FO zabývá a kolik toho chce převést, ale tohle (jako komplet) je spíše pro daňového poradce. Pokud se chcete do toho vrhnout sami a není toho moc, pak v souladu s Obč.Z (pohledávky §524 a dále, závazky od §531 - ale všechny nejdou převést) a samozřejmě v souladu s Obch.Z. ***

    • 2. 8. 2007 14:09

      st (neregistrovaný) 82.142.67.---

      Re: převod daňové evidence na účetnictví
      A co to všechno vyndat z obchodního majetku a vložit do ZK nebo tím splatit počáteční vklad?

      >>>>dobrý den, jsme FO a založili jsme PO s tím, že od
      >>>>1.8. se převedou zaměstnanci, majetek, závazky z FO
      >>>>na
      >>>>PO, takže se jedná o převod z daňové evidence na
      >>>>účetnictví. Ale co máme dělat ohledně pohledávek,
      >>>>když
      >>>>jsou
      >>>>smlouvy o dílo a Fo bude fakturovat na ty smlouvy
      >>>>/jedná se o větší zakázky pro město/ až třeba do
      >>>>konce
      >>>>roku. FO nezanikne má ještě další 2 ŽL ale ten jeden
      >>>>co je
      >>>>shodný s činností PO by už použivat neměla. Takže
      >>>>tedy
      >>>>1. co s těmi pohledávkami - je možné nechat je
      >>>>doběhnout ve FO - nepřevádět 2. pokud to tak bude -
      >>>>jedná se
      >>>>stále pouze o převod z DE na účetnictví? Děkuji moc
      >>>>za
      >>>>rady.
      >>>
      >>>*** Ne, nejedná se o pouhý převod z DE na účetnictví.
      >>>U Vás jde o převod majetku a závazků mezi dvěmi
      >>>různými subjekty. Postoupení pohledávek má svá
      >>>pravidla a
      >>>převod závazků ještě přísnější. Hmotný majetek
      >>>darujete,
      >>>vkládáte nebo rpodáváte. Existuje nějaká smlouva o
      >>>tom
      >>>"převodu"? ***
      >>
      >>zatím jsme ještě nic neprováděli, FO má ale stejný
      >>název firmy jako PO, ale FO má před názvem ještě
      >>jméno
      >>majitele. Ten je také v druhé firmě ještě jedniným
      >>jednatelem a společníkem. Jak tedy v tomto případě
      >>postupovat? Není problém vytvořit smlouvu o převodu,
      >>jedná se
      >>vlastně o jednoho člověka který je FO a založil PO do
      >>které chce vše převést. Děkuji za odpověď
      >
      >*** Nejde o název - jde vlastně o jiné IČ - jsou to
      >dva různé subjekty. Nejde tak jednoduše to všechno vzít
      >a přehodit na PO. Nevím, čím se FO zabývá a kolik toho
      >chce převést, ale tohle (jako komplet) je spíše pro
      >daňového poradce. Pokud se chcete do toho vrhnout sami a
      >není toho moc, pak v souladu s Obč.Z (pohledávky §524
      >a dále, závazky od §531 - ale všechny nejdou převést)
      >a samozřejmě v souladu s Obch.Z. ***

    • 2. 8. 2007 14:16

      bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

      Re: převod daňové evidence na účetnictví
      *** Jak VŠECHNO? Závazky? ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).