Hlavní navigace

Zápočtový list - posílat na OSSZ

 • (neregistrovaný) 212.111.9.---

  2. 8. 2007 11:34

  Dobrý den, prosím o radu, zápočtový list se již na OSSZ neposílá, údaje o pracovní neschopnosti jsou na zvláštním formuláři, dokonce pokud je vystavován přímo pro dalšího zaměstnavatele, tak se nemusí uvádět ani průměrný výdělek.

  Kdy se musí zvláštní formulář - Potvrzení o zaměstnání - pracovní neschopnost posílat na OSSZ? Vždy nebo jen pokud zaměstnanec po skončení pracovního poměru nemá sjednáno další zaměstnání?

  Díky.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 8. 2007 12:36

   Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

   Re: Zápočtový list - posílat na OSSZ
   Potvrzení o zaměstnání se na sociálku nezasílá. Potvrzení o zaměstnání vystavuje zaměstnavatel podle § 313 Zákoníku práce a uvádí v něm skutečnosti, které předepisuje tento §. Vydá ho zaměstnanci v den ukončení pracovního poměru, bez ohledu na to, zda ten někam nastupuje či ne. Druhým potvrzením je pak potvrzení o promaroděných dnech (to není oficiální název), které vystavuje ten, kdo nemocenské dávky vyplácí. U velké organizace ho vystavuje firma, u malé organizace sociálka. A dalším potvrzením je potvrzení o průměrném výdělku, ale to se vystavuje jen na žádost zaměstnance a vystavuje ho zaměstnavatel.

  • 2. 8. 2007 12:54

   Nika (neregistrovaný) 212.111.9.---

   Re: Zápočtový list - posílat na OSSZ
   *** díky moc za odpověď, byla jsem zmatená z toho, že mám formlulář "o promaroděných dnech" k dispozici v mzdovém programu, přestože jsme malá organizace ...

  • 2. 8. 2007 13:03

   Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

   Re: Zápočtový list - posílat na OSSZ
   S tím programy počítají - třeba se změníte na velkou. Anebo - kdoví jak to bude v budoucnu s placením nemocenské....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).