Hlavní navigace

Mateřská

• (neregistrovaný) 195.113.70.---

2. 8. 2007 12:35

Pracovala jsem legálně 2 roky v Anglii, nyní jsem rozvázala pracovní poměr a vrátila jsem se do Čech a zjistila, že jsem těhotná. Jako těhotnou mě nyní nikdo nezaměstná, tak prosím o informaci, jak to v mém případě bude s placenou mateřskou dovolenou a po té s rodičovskou dovolenou. Na koho se mám obrátit, kdo mi ji bude vyplácet. Moc děkuji za radu a přeji všem krásný den

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 8. 2007 12:39

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Mateřská
      Zjednodušeně. Pokud nenastoupíte do zaměstnání, mateřské dávky dostávat nebudete. A i kdybyste nastoupila, měla byste na ně nárok jen tehdy, pokud byste ve dvou letech před porodem nasčítala 270 kal. dnů pojištění, což asi nenasčítáte (domnívám se, že zaměstnání v Anglii se nebere, protože nebylo sociální pojištění odváděno zde). Budete mít nárok na rodičovský příspěvek, který vyplácí stát a nyní činí zhruba 7600 Kč. Příští rok to má být jinak.

• 2. 8. 2007 12:41

xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

než budete pátrat zde v Čechách, zjistěte si jaké zákony platí v Anglii (já je neznám, tak nevím)
      ale možná tam existuje také nějaká ochranná lhůta (jako u nás) a mohla byste třeba peněž.pomoc v mateřství (nebo jak se to u nich nazývá) pobírat z Anglie

• 2. 8. 2007 12:57

Myška (neregistrovaný) 83.240.30.---

Paní Veroniku nevím jestli to ještě platí, ale dříve jsem něco sháněla ohledně důchodů a nemocí u člověka, který pracoval v cizině a na sociálce tenkrát měli (2005) formuláře, na základě kterých pak byla doba pojištění, kdy tam řádně platil pojistné, započtena i u nás. Ale to platilo, tak to berte jen jako možnost zjištění informací.

• 2. 8. 2007 13:55

peta (neregistrovaný) 85.70.27.---

Radím jít se zeptat prímo na správu soc. zabezpečení.Byla jsem v zahraničí a také jsem se o toto zajímala.Je to EU myslím si že tam nějaké možnosti jsou a už vůbec pokud jste platila pojištění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).