Hlavní navigace

správní řízení

 • (neregistrovaný) 85.132.242.---

  2. 8. 2007 22:23

  Jsem předvolaný k ústnímu jednání na magistrát ohledně dopravní nehody.Chtěl jsem se zeptat na jakého právníka se mám obrátit a jaká je cena (aspoň přibližná) za jeho služby.Naboural jsem totiž úplně jiné auto než je napsáno v protokolu a mám strach,že bych to mohl prohrát.Moc děkuji za informace.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 8. 2007 8:56

   anonymous (neregistrovaný) 212.80.86.---

   Re: správní řízení
   musíte být optimista, pokud jste naboural jiné auto než je v protokolu a máte svědka (jak jste psal v prvním dotaze), tak byste neměl prohrát.
   Je nejlepší si brát právníka, který se zaměřuje na tento typ sporů - tedy někoho na správní právo, ale osobně si myslím, že v tomto případě to není nic, co by nezvládl každý advokát. Podívejte se na www.autoweb.cz , je tam právní poradna. Pokud máte dost času, tak tam položte dotaz, zodpovězení trvá tak týden nebo přímo zkuste najít email na JUdr. Berana(on tam zodpovídá dotazy) a kontaktujte ho přímo. Vyloženě se specializuje na dopravní problematiku.
   Cena: je to různé, vůbec neznám současné sazby, ale hodina konzultace bude u nejlevnějších začínat tak někde na 1000 Kč.

   A ještě jedna věc: záleží jestli se jedná o podání vysvětlení nebo již přímo správní řízení. K podání vysvětlení bych asi šel sám a jenom si ujasnil fakta a argumenty. A podle výsledku se teprve zařídil.
   Něco podobného zažil známý, který u jednání zablafoval, že si auto nechal prohlédnout znalcem, auto je nepoškozeno, neopravováno a zeptal se dotyčného policisty, zda svědka upozornili na možnost stíhání pro křivou výpověď. A za pár dnů mu přišlo, že nic dál se konat nebude.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).