Hlavní navigace

Doplatek zdravotního pojištění

  • (neregistrovaný) 88.102.3.---

    3. 8. 2007 8:31

    Prosím o radu, nemám ještě zkušenosti. Mám zaměstnankyni na zkrácený pracovní úvazek(administrativní práce) - 5 hodin denně, k tomu je přizpůsobena mzda 6 000,- měsíčně. Doplatek zdravotního pojištění provádím do minimální mzdy 8 000,- měsíčně. Je to tak v pořádku nebo se doplácí do vyšší minimální mzdy? Dík za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 8. 2007 9:51

      J (neregistrovaný) 213.192.55.---

      Re: Doplatek zdravotního pojištění
      Pokud se nejedná o pracovnici, za kterou je současně plátcem stát
      (důchodce , MD, RD a pod.) platí se ZP nejméně z min. mzdy.
      Podívejte se na § 3 odst. 6 zákona 592/1992 Sb.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).