Hlavní navigace

brigáda po ZŠ

  • (neregistrovaný) 81.19.35.---

    3. 8. 2007 9:13

    Teď jsem si v novinách přečetl odborný článek o brigádách a dozvěděl jsem se, že není možno sjednat brigádu s člověkem o prázdninách, které následují po ukončení 9.tř. ZŠ. Prý se i poslední prázdniny považují za povinnou školní docházku. V diskuzích jsem tu ale četl, že někdo je zaměstnává, akorát jim nedává slevu na studenta. Jak to tedy je?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 8. 2007 9:35

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: brigáda po ZŠ
      nesmíte věřit všemu, co čtete v tisku :-)
      §6 Zák.práce : ...,kdy fyzická osoba dosáhne 15 let věku, zaměstnanvatel s ní nesmí sjednat jako den nástupu do práce den, který předchází dni, kdy tato osoba unkončí povinnou školní docházku.
      Tolik citace ze Zák.práce.
      A teď citace z komentáře :
      Povinnou školní docházku osoba splní ukončením školního vyučování ( v červnu), nikoliv až po prázdninách.

      hezký den ! Zuzik

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).