Hlavní navigace

Ares-Musím být zveřejněný

• (neregistrovaný) 88.101.47.---

3. 8. 2007 21:06

Dobrý večer,mám trochu netypický dotaz.Potřeboval bych vědět,jestli musím být uvedený v seznamu podnikatelů na tzv.Aresu.Nerozešel jsem se v dobrém s bývalým zaměstnavatelem a teď chci začít podnikat jako FO,ale vím,že mi bude dělat naschvály,pokud se něco dozví.Už mi vyhrožoval.Je těžké se bránit,nemám kam jít.Nepřekročí žádný zákon.Nemohl bych si dát třeba nějaký obchodní název,aby mě nenašel?Je to osobní a není to sranda,mám svou práci rád.Děkuji Honza

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 8. 2007 23:43

Eva M. (neregistrovaný) 83.21.182.---

Re: Ares-Musím být zveřejněný
      Pokud chcete podnikat jako fyzická osoba, tak prostě musíte podnikat pod svým jménem a příjmením. Trochu více skrytý byste byl, pokud byste si založil nějakou společnost, třeba SRO - ale s tím je složitější agenda a dohledatelný jste stejně v obchodním rejstříku. Relativně nenápadný byste byl jedině v případě, že byste byl zaměstnán u někoho jiného.
      Ale co vám může udělat, když budete poctivě podnikat? V čem je vlastně problém? Neporušujete zákaz konkurence? Nechcete mu přetáhnout zákazníky? Pak bych nevoli vašeho bývalého chlebodárce chápala...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).