Hlavní navigace

Lístek na peníze

• (neregistrovaný) 91.187.32.---

4. 8. 2007 6:33

Jsem v dlouhodobé PN a když jsem 1/8 přišla k ordinaci svého lékaře, přečetla jsem si, že v termínu 30/7-10/8 čerpá řádnou dovolenou (na kontrole jsem byla 16/7 a o čerpání ŘD v ordinaci jsem se nedozvěděla).Tudíž "lístek na peníze" můžu mít nejdříve 13/8 (výplatní termín ve firmě je 15., ale je jasné, že už 13. mají výplaty zpracované).

Můžu nějak "jinak" prokázat trvání PN a dožadovat se vyplacení neschopenky za červenec, nebo tuto dostanu proplacenu až po předložení "lístku na peníze" v dalším výplatním termínu (není to velký problém, spíš komplikace).

Díky za info

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 8. 2007 8:24

J (neregistrovaný) 213.192.55.---

Re: Lístek na peníze
      Bohužel vám mzdová účtárna může nemoc proplatit pouze po předložení potvrzení a trvání neschopnosti nebo po předložení ukončení neschopnosti.Většinou ale lékaře na dovolené zastupuje někdo jiný. Zkuste se s ním domluvit, jestli by vám lístek na peníze nenapsal on a vezměte si sebou neschopenku, se kterou chodíte na kontroly.

• 4. 8. 2007 8:36

DV (neregistrovaný) 91.187.32.---

Ano, lékaře zastupuje v "akutních případech" ambulance v nemocnici. Nemám vůbec odvahu jít do nemocnice, aby mi napsali lístek na peníze, peníze zkrátka dostanu o měsíc později. Děkuji za reakci.

• 4. 8. 2007 12:01

beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

smím se zeptat, proč nemáte odvahu ? je zcela běžné, že lékaře zastupuje v době dovolené jiný lékař a ten jiný lékař napíše i lístek na peníze, je to naprosto samozřejmé, alespoň u nás. Vy máte nějakou špatnou zkušenost ?

• 4. 8. 2007 12:17

ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

Už vidím a slyším špitálského doktora:-)) Vypsání lístku na peníze přeci není bezodkladná lékařská péče.

• 4. 8. 2007 12:20

beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

se špitálem zkušenost nemám, u nás zastupují obvodní lékaři a tam je to samozřejmé, ale přece kvůli dovolené ošetřujícího lékaře nemůže člověk zůstat bez peněz ? tedy - neměl by :) připadá mi to nesmyslný, nějaké řešení by přece být mělo ?

• 4. 8. 2007 12:40

Nechci tu nikomu dávat rady do života, ale nejlepším řešením by asi bylo změnit praktického lékaře:-))
      Všechno, co bylo výše popsáno, obvoďák přece musí vědět. Přesto se na své registrované pojištěnce vykašlal a nezajistil jim náhradní péči praktického lékaře. Ovšem kapitační platby od zdravotních pojišťoven ochotně přijme.

• 4. 8. 2007 12:48

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Já v tom teda nevidím problém. Když je člověk nemocný a pak si jde lehnout třeba na týden do nemocnice, tak vždycky přinesou lístek na peníze vypsaný nemocnicí, ačkoli ten je kolikrát na nic, protože je vypsán třeba uprostřed měsíce. Nedělala bych z toho vědu a za tím doktorem zašla.

• 4. 8. 2007 13:09

xy (neregistrovaný) 62.204.241.---

>>>>Už vidím a slyším špitálského doktora:-)) Vypsání
      >>>>lístku na peníze přeci není bezodkladná lékařská
      >>>>péče.
      >>>se špitálem zkušenost nemám, u nás zastupují obvodní
      >>>lékaři a tam je to samozřejmé, ale přece kvůli
      >>>dovolené
      >>>ošetřujícího lékaře nemůže člověk zůstat bez peněz ?
      >>>tedy - neměl by :) připadá mi to nesmyslný, nějaké
      >>>řešení by přece být mělo ?
      >>
      >>Nechci tu nikomu dávat rady do života, ale nejlepším
      >>řešením by asi bylo změnit praktického lékaře:-))
      >>Všechno, co bylo výše popsáno, obvoďák přece musí
      >>vědět. Přesto se na své registrované pojištěnce
      >>vykašlal a
      >>nezajistil jim náhradní péči praktického lékaře.
      >>Ovšem
      >>kapitační platby od zdravotních pojišťoven ochotně
      >>přijme.
      >
      i když půjdete v pondělí k zastupujícímu lékaři, tak stejně už většinou má mzdová uzavřené nemocenské a neproplatí je ve mzdě za červenec
      je ale jiné možné řešení (týká se pouze velké organizace)
      až bude mít Váš lékař po dovolené, tak k němu zajděte a lístek (že nemoc trvá) ihned předejte do své mzdové účtárny - je možné, že Vám vydají peníze za tyto nemoc.dávky jako zálohu na mzdu za srpen a v srpnové pásce budete mít proplacenou nemocenskou za červenec a srpen, ale tu červencovou budete mít napsanou jako vyplacenou mimořádnou zálohu (není to ale povinností zaměstnavatele takto provést)
      >
      >

• 4. 8. 2007 19:05

DV (neregistrovaný) 91.187.32.---

Nevím, má-li to nějaký vliv, ale na neschopence jsem kvůli potížím v těhotenství a lékař, který mi vystavil neschopenku je gynekolog ne praktický lékař. Mohla bych možná zkusit v pondělí zajít ke svému praktickému lékaři, ale tento mého gynekologa nezastupuje. Taky mě zaskočilo, že již 19/7 (kdy jsem byla na kontrole) neviselo v ordinaci gynekologa upozornění, že 30/7-10/8 neordinuje (to bych si lístek na peníze vyzvedla koncem července).

• 4. 8. 2007 23:15

beta (neregistrovaný) 82.150.166.---

Já bych tedy určitě někam zašla,v každém případě by měl váš lékař oznámit, kdo ho zastupuje, pakli-že by tam měl ambulanci, došla bych si na ambulanci, ničeho se nebojte, vždyť jde o vaše peníze a co vám můžou jiného udělat, než že nepořídíte ? Ale když to nezkusíte, nemůžete vědět, jak dopadnete. Toho praktického lékaře bych zkusila až když bych na ambulanci nepochodila-nejdřív myslím je vhodné zjistit, kdo ho zastupuje a zajít za ním, to snad není takový problém napsat lístek na peníze, když budete mít průběžnou neschopenku, se kterou chodíte na kontroly.Ještě mě napadlo-sestra u vašeho lékaře má taky dovolenou?Mohla by vám poradit. A když bych nepochodila ani tam, ani tam, zavolala bych si na zdravotní pojišťovnu, ať mi řeknou, co mám dělat, prostě bych to nenechala, ale je to na vás. Zkuste to a brnkněte, jak jste dopadla. Určitě to nebude tak zlé , hodně štěstí :) v pondělí by mzdovka ještě při dobré vůli, ale podle toho, kdy zpracovávají mzdy, mohla lístek na peníze vzít, v krajním případě, jak už tu radila paní předem, by mohli na základě předloženého lístku na peníze (když už by bylo pozdě), vyplatit mimořádnou zálohu - nejsou sice povinni, ale my to třeba děláme.

• 5. 8. 2007 14:00

Čerstvá informace od zdroje - od praktické lékařky:
      Lístek na peníze píše vždy lékař, který vede neschopenku, tedy v tomto případě gynekolog. Pokud má dovolenou, měl by mít zástup. Správně by měl pacienty v pracovní neschopnosti zajistit, např. jim potvrzení o trvání PN vystavit předem (což se oficiálně nemá, ale dělá se to) nebo se s někým dohodnout. Praktický lékař lístek na peníze vystavit může, ale nemusí, pokud PN nevede. Pro své pacienty prý ale tuto službu někdy poskytuje, i když chvíli bublá:-)). V případě maminy by potvrzení vystavila i bez bublání, přece ji nenechá strádat:-)
      Tak se opatrujte, zdravím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).