Hlavní navigace

Prosím,žádný odborník na DPH neví řádek?

  • (neregistrovaný) 80.188.58.---

    6. 8. 2007 8:44

    Krásný den,
    moc prosím, jestli někdo neví odpověď na můj páteční dotaz...
    Moc děkuji předem,El

    Dobrý den,
    chtěla bych poprosit o radu v této situaci. Poslali jsme do Švýcarska zboží na opravu. Dodavatel nám ho opravil a poslal zpět. Na opravu máme fakturu s textem, že jde o opravu zařízení.... + JSD. Na faktuře je uvedena část resp. hodnota "nového materiálu". Mám brát opravu jako službu a celé dát na řádky 270 a 350 anebo část faktury ve výši uvedené hodnoty materiálu dát na řádky 260 a 340?

    Předem děkuji.

    Krásný víkend,
    El

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 8. 2007 10:44

      Ma (neregistrovaný) 213.195.234.---

      Re: Prosím,žádný odborník na DPH neví řá
      Na tuto otázku by vám nejlépe posloužila odpověď švýcarského partnera. Tak jak on to vykáže - tak byste se s tím měla sejít v našem výkazu DPH.
      S podobnými případy mám ale zkušenost, že finanční úřad bere v úvahu - že v našem účetnictví to budu účtovat celé jako opravu - tedy jako službu. Nechají si potom doložit fakturu a je klid.

    • 6. 8. 2007 12:42

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: Prosím,žádný odborník na DPH neví řá
      ---------
      Poznámka k výše uvedené odpovědi - Švýcarsko není v EU.
      Do řádků 270 a 350 se uvádí služby dle §10/6 a 7/3, takže tam to dle mého názoru nepatří.
      Jestlibychom to brali jako službu, tak místo plnění bydle §9 bylo v třetí zemi a do českého přiznání by to nepatřilo. Jelikož však byla oprava, nebo spíše ten náhradní díl předmětem celního projednání, postupovalabych jako při dovozu zboží - §23 (Daňová povinnost při dovozu zboží vzniká dnem, kdy podlepředpisů upravujících vznik celního dluhu vzniká povinnost uhradit clo a to i v případech, kdy je zboží dovozené bez cla...)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).