Hlavní navigace

Mateřská, rodičovká dovolená

  • (neregistrovaný)

    6. 8. 2007 10:26

    Zdravím a prosím o pomoc.
    Od 2.2.2007 jsem na mateřské dovolené a ukončuji ji 16.8.2007. Pak bych si ráda vybrala řádnou dovolenou než nastoupím na RD.
    Z roku 2006 mám nevybrané 2 dny, vypočetla jsem (snad správně), že do konce MD mám nárok na 13 dnů. Nevím, ale jak je to s nárokem na dovolenou do konce roku 2007. Ten se prý nějak krátí? Kolik dní dovolené bych měla mít? Jak jsem se tady v diskuzi dočetla, tak o rodičovský příspěvek si mohu zažádat již od toho 17.8.07 a čerpat zároveň dovolenou.?
    Děkuji mockrát za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 8. 2007 10:33

      lena (neregistrovaný)

      Re: Mateřská, rodičovká dovolená
      Pokud dovolená bude bezprostředně navazovat na ukončení MD, máte za rok 2007 nárok na celou dovolenou. Tedy 2 dny z roku 2006 a celý nárok na rok 2007.

    • 6. 8. 2007 13:03

      JCis (neregistrovaný)

      Re: Mateřská, rodičovká dovolená
      Ano, je to tak. Podle §223 (1) se Vám dovolená za rok 2007 nekrátí, pokud ji čerpáte před nástupem rod.dovolené. O rodičovský příspěvek žádejte hned od 17.8.. Od 17.8. budete u zaměstnavatele čerpat dovolenou a teprve poté rodičovskou dovolenou. Rodičovský příspěvek a rodičovská dovolená jsou dva odlišné pojmy.

    • 6. 8. 2007 13:30

      xy (neregistrovaný)

      Re: Mateřská, rodičovká dovolená
      pokud požádáte o čerpání dovolené ihned po PPM (nepište do žádosti, že chcete dovolenou proplatit, protože to Vám zaměstnavatel nevyhoví! - už zde bylo několikrát řečeno), tak můžete ihned požádat i o rodičovský příspěvek - budete mít 2 příjmy současně (vždyť se budete celodenně řádně starát o dítě)
      před skončením čerpání dovolené nezapomeňte v zaměstnání požádat o čerpání rodič.dovolené (nebo požádejte svoji mzdovou účetní - třeba Vám poradí)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).