Hlavní navigace

Narozeni ditete - 2.7.

  • (neregistrovaný) 88.208.88.---

    6. 8. 2007 12:18

    Dobry den,
    zamestnanci se 2.7. narodil syn. Mohu uplatnit odpocet uz ve vyplate za cervenec? Podepsane prohleseni o tom,ze se narodi syn je v cervenci.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 8. 2007 12:24

      Anonym. (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Narozeni ditete - 2.7.
      Ano, můžete. Najdete v § 35c odst. 10: Poplatníkovi, který vyživuje dítě jen jeden kalendářní měsíc nebo několik kalendářních měsíců ve zdaňovacím období, lze poskytnout daňové zvýhodnění ve výši 1/12 za každý kalendářní měsíc, NA JEHOŽ POČÁTKU byly splněny podmínky pro jeho uplatnění. DAŇOVÉ ZVÝHODNĚNÍ LZE UPLATNIT JIŽ V KALENDÁŘNÍM MĚSÍCI, VE KTERÉM SE DÍTĚ NARODILO, nebo ve kterém začíná soustavná příprava dítěte na budoucí povolání, anebo ve kterém bylo dítě osvojeno nebo převzato do péče nahrazující péči rodičů na základě rozhodnutí příslušného orgánu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).