Hlavní navigace

Proč zálohová daň?

• (neregistrovaný) 195.122.216.---

6. 8. 2007 12:55

V polovině měsíce jsem nastoupila do zaměstnání na HPP. Mám smluvu na dobu určitou. A v první výplatě mi ztrhli zálohovou daň 20%. Jak je to možný? A kolik procent tovří daň normálně?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 8. 2007 13:01

Anonym. (neregistrovaný) 85.132.220.---

Re: Proč zálohová daň?
      Zálohová daň je v pořádku. Po skončení kal. roku vám poslední zaměstnavatel provede vyrovnání daně, pokud o toto vyrovnání daně požádáte nejpozději do 15.2.2008. Přeplatek na dani vám bude vrácen.
      Dalším řešením je, že požádáte o vystavení potvrzení o výši příjmů za rok 2007 od všech zaměstnavatelů (nebo zaměstnavatele) a sama si podáte daňové přiznání k dani z příjmů.

• 6. 8. 2007 20:24

J (neregistrovaný) 213.192.55.---

Re: Proč zálohová daň?
      Záleží na tom, zda jste u nového zaměstnavatele podepsala prohlášení poplatníka.Jestli ano, měla jste mít daň sice zálohovou ale 12% (resp. podle tabulek), ale neměla jste za tento měsíc nárok na odpočet 600 Kč. Ten vám odečetl předchozí zaměstnavatel. To za předpokladu, že jste byla do poloviny měsíce někde zaměstnaná. Jestli jste nikde zaměstnaná nebyla (např. jste byla na ÚP a pod. ) pak by vám měla být sleva uplatněna.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).