Hlavní navigace

Vyplatni listky - pro mzdove ucetni

  • (neregistrovaný)

    6. 8. 2007 16:51

    Vazeni mam dotaz, kazdy mesic u vyplaty jsou pro zamestnance Vyplatni listky, nekdo si jej bere, vetsina je nechava byt.

    Ted prisel zamestnanec a chce vsechny listky za 2 roky zpetne.
    Je na to nejaky predpis do kdy je muze pozadovat, takto muze prijit kazdy a bude je chtit treba 5 let zpetne.

    Ja mu je klidne znova vytisknu ale dluzi mi za skodu co zpusobil a jeste ma dluh za neomluvenou absenci. To nema zamestnavatel zadna prava?

    Prosim o radu jak to je s temi Vyplatnimi listky.

    Dky moc predem.
    Karel

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 8. 2007 23:27

      Jiřka (neregistrovaný)

      Re: Vyplatni listky - pro mzdove ucetni
      A jakým způsobem jim předáváte mzdu a výplatní pásky? To mu jej podáváte a on řekne, že jej nechce? Nebo kde jej nechá být? Zaměstnavatel je povinen vydat vyúčtování mzdy (výplatní lístek). Já to dělám tak, že jim vysázím peníze a zrovna k nim výplatní lístek a ať si to všechno odnese. Co s tím pak udělá je jeho věc, já jsem svoji povinnost splnila a už pak bych nebyla povinna mu je takto zpětně vyhotovovat znovu. Ale pokud bych mu chtěla vyjít vstříc, vytiskla bych mu celý mzdový list, kde má mzdy pěkně po měsících.

    • 7. 8. 2007 7:16

      Karel (neregistrovaný)

      Re: Vyplatni listky - pro mzdove ucetni
      Pani JIrko dekuji, mzdu dostavaji na ucet, listky jsou v kancelari kde si je muze vyzvednout. Me jde spise o to zda jsem povinnen mu tisknout listky napr. 2 roky zpetne, kdyz je cele dva roky nechtel. V zakoniku prace nic o povinnosti tisknout listky zpetne neni. Proto se ptam, zda na to ma narok. Pochopim, pokud by se dozadoval listku napr. mesic zpetne, ze ho nema, ale 2 roky zpetne?

    • 7. 8. 2007 8:19

      xy (neregistrovaný)

      Re: Vyplatni listky - pro mzdove ucetni
      výplatní lístky bych v kanceláři nenechávala jen tak ležet - zaměstnanci bych je předala, jestli je vyhodí je jeho věcí (popř. by měl někdo - vedoucí mi je do MÚ vrací - ve firmě nevyzvednuté výplatní pásky po určitou dobu "archivovat" pro případné pozdější vyzvednutí)
      určitě nemáte povinnost tisknout mzdové listy a výplatní pásky za 2 roky také ne
      na co to potřebuje - zkontrolovat roční výdělek a odpracovanou dobu? to má na ELDP (popř. ať si napíše na ČSSZ o Informativní osobní list důchod.poj. - to by si měl ale ve vlastním zájmu zažádat každý zaměstnanec - ať již si pásky schovává nebo neschovává)

    • 7. 8. 2007 9:53

      Karel (neregistrovaný)

      Re: Vyplatni listky - pro mzdove ucetni
      Pro Xy - dekuji, jedna se nyni o spor, dluzi mi penize za skodu a ukoncil pracovni pomer absenci. Cili jeste po nem musim vymahat ZP.
      Tak hleda vse mozne aby me na necem nachytal, zrejme mu nekdo poradil :-)

    • 7. 8. 2007 9:59

      xy (neregistrovaný)

      Re: Vyplatni listky - pro mzdove ucetni
      >>>>

      >
      >Pro Xy - dekuji, jedna se nyni o spor, dluzi mi penize
      >za skodu a ukoncil pracovni pomer absenci. Cili jeste
      >po nem musim vymahat ZP.
      >Tak hleda vse mozne aby me na necem nachytal, zrejme
      >mu nekdo poradil :-)

      tak to určitě chce mzdový list, aby ho nechal někým překontrolovat - v žádném případě nevydávejte - odkažte se na to, že měl možnost si přebírat každý měsíc výplatní pásky

    • 7. 8. 2007 11:02

      Karel (neregistrovaný)

      Re: Vyplatni listky - pro mzdove ucetni
      Jasne, moc dekuji. Dokonce mi kazdy zamestnanec mesicne podepisuje mzdu - i kdyz ji dostava na ucet. Ze pri tom podpisu nechal listek na stole je uz jeho problem.

      Nechci byt ovce, na ktrerou si bude "zlobivy" zamestnanec vyskakovat. Kazdy ma prece svoje prava.

      Dekuji a preji hezky den.

    • 7. 8. 2007 11:17

      xy (neregistrovaný)

      Re: Vyplatni listky - pro mzdove ucetni
      proto jsem ráda, že si každý občan této republiky může zažádat na ČSSZ o informativní osobní list důchod.pojištění - ať si v předstihu zkontroluje, zda má vše započítáno do důchodu
      aby si dal do pořádku věci, dokud je čas a firmy, které podklady řádně neodeslaly, třeba ještě existují(otázkou je, zda vůbec v budoucnu se nějaké důchody budou vyplácet...)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).