Hlavní navigace

Sleva na dani § 35 - část. inval. důchod

  • (neregistrovaný) 212.111.9.---

    6. 8. 2007 17:47

    Dobrý den, prosím o radu. Zaměstnáváme částečně invalidní důchodkyni. Uplatňuje na ni slevu na dani dle § 35 odst. 1 písm.

    Dříve se započítávala i pracovní neschopnost a překážky v práci, ale nyní jsem se v zákoně dočetla, že se do fondu pracovní doby ZPS nezapočítávají, tj. sleva by měla být dle písm. a) a to v poměrné výši z 18 000,-.

    Výpočet: odpracovala 968 h, dovolená 192 h = celkem 1 160 h, roční fond pracovní doby 2006 byl 2 080, tj. průměrný roční přepočtený počet zam. se zdravot. postižením bude 1 160/2 080 = 0,56 a následná sleva pak 0,56 x 18 000 = 10 080,-

    Je výpočet a úvaha o slevě správná? Zaměstnankyně byly v roce 2006 hodně nemocná, daňový poradce nám ale přestože jsem mu dodala její RML uplatnil slevu na celých 18 000 ...

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 8. 2007 17:55

      Irena (neregistrovaný) 89.102.186.---

      Re: Sleva na dani § 35 - část. inval. dů
      Daňový poradce to udělal dobře, počítá se i doba nemoci. Kde se dočetla, že ne?

    • 6. 8. 2007 18:06

      Veronika (neregistrovaný) 212.111.9.---

      Re: Sleva na dani § 35 - část. inval. dů
      *** v § 35 odst.2 - průměrný přepočtený počet zam. se vypočítá jako podíl celkového počtu hodin..... sníženého o neodpracované hodiny v důsledku neomluvené nepřítomnosti v práci ... a pracovní neschopnosti, za kterou nejsou poskytovány dávky nemocenského pojištění ....................
      Hmmm, díky za upozornění, když jsem vám text přepisovala, tak jsem si uvědomila, že je u pracovní neschopnosti napsáno, pokud NEJSOU poskytována nemocenská ... což v našem případě byla, takže je to všechno OK .... omlouvám se a díky moc za radu -)

    • 6. 8. 2007 18:08

      Irena (neregistrovaný) 89.102.186.---

      Re: Sleva na dani § 35 - část. inval. dů
      >>>Dobrý den, prosím o radu. Zaměstnáváme částečně
      >>>invalidní důchodkyni. Uplatňuje na ni slevu na dani
      >>>dle §
      >>>35 odst. 1 písm.
      >>>
      >>>Dříve se započítávala i pracovní neschopnost a
      >>>překážky v práci, ale nyní jsem se v zákoně dočetla,
      >>>že se do
      >>>fondu pracovní doby ZPS nezapočítávají, tj. sleva by
      >>>měla být dle písm. a) a to v poměrné výši z 18 000,-.
      >>>
      >>>
      >>>Výpočet: odpracovala 968 h, dovolená 192 h = celkem 1
      >>>160 h, roční fond pracovní doby 2006 byl 2 080, tj.
      >>>průměrný roční přepočtený počet zam. se zdravot.
      >>>postižením bude 1 160/2 080 = 0,56 a následná sleva
      >>>pak 0,56
      >>>x 18 000 = 10 080,-
      >>>
      >>>Je výpočet a úvaha o slevě správná? Zaměstnankyně
      >>>byly
      >>>v roce 2006 hodně nemocná, daňový poradce nám ale
      >>>přestože jsem mu dodala její RML uplatnil slevu na
      >>>celých
      >>>18 000 ...
      >>Daňový poradce to udělal dobře, počítá se i doba
      >>nemoci. Kde se dočetla, že ne?
      >
      >*** v § 35 odst.2 - průměrný přepočtený počet zam. se
      >vypočítá jako podíl celkového počtu hodin.....
      >sníženého o neodpracované hodiny v důsledku neomluvené
      >nepřítomnosti v práci ... a pracovní neschopnosti, za kterou
      >nejsou poskytovány dávky nemocenského pojištění
      >....................
      >Hmmm, díky za upozornění, když jsem vám text
      >přepisovala, tak jsem si uvědomila, že je u pracovní
      >neschopnosti napsáno, pokud NEJSOU poskytována nemocenská ...
      >což v našem případě byla, takže je to všechno OK ....
      >omlouvám se a díky moc za radu -)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).