Hlavní navigace

Tržby - kartou

  • (neregistrovaný)

    13. 8. 2007 11:15

    Dobrý den,

    společnost s r.o. má tržby za zboží. Část je hrazená v hotovosti a část zákazníci platí kartou. Částka pak přijde na účet ponížena o 2% (provize kartovému centru).
    Prosím Vás má nědo s takovýmto systémem zkušennosti? Nevím, jak mám účtovat, jestli si tržbu placenou kartou zadávat jako vydanou fakturu a pak jí hradit z banky. Ale to je pak budu mít nedouhrazené o ty 2%...
    Prosím moc o radu....

    Děkuji

    Sylva

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 8. 2007 11:20

      Pavla (neregistrovaný)

      Re: tržby - kartou
      Já to účtuji takto:
      tržba hrazená kartou 315/604, pak počkám až mi přijde výpis z kreditního centra a tam účtuju 568/315, 261/315
      a až přijde účet z banky, tak jen 221/261. Ale záleží jaký máte ek.systém a jak vám to dovolí zaúčtovat :-)
      Pavla

    • 13. 8. 2007 12:01

      sylva (neregistrovaný)

      Re: tržby - kartou
      Děkuji za odpověď,

      a tu tržbu kartou a ten výpis z kreditního centra účtujete na základě interního dokladu?

    • 13. 8. 2007 14:01

      Pavla (neregistrovaný)

      Re: tržby - kartou
      Výpis z toho kreditního centra buď jako interní doklad nebo jako "pohledávku", myslím, že to je jedno.
      A tržbu účtuju na základě sjetiny s počítače, kde to rozúčtuju, co je v hotovosti dám na 211 a co je tou kartou tak na 315, ale nevím, jestli vás SW pustí,když budete v pokladně účtovat jiným účtem než 211 - pak přes interní doklady.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).