Hlavní navigace

Měsíční odměny

 • (neregistrovaný)

  16. 8. 2007 10:58

  Dobrý den,
  chtěly bychom se zeptat, jak je to v případě, kdy máme ve mzdovém výměru uvedenou základní mzdu a měsíční odměnu a neexistuje vnitřní mzdový předpis a při čerpání dovolené nám zaměstnavatel Tuto odměnu krátí.
  Myslíme si, že pokud tohle činí, tak by měl mít ve vnitřním mzdovém předpisu mít stanoveny podmínky krácení, nebo větičku, že se jedná o nenárokovou část a nemůže tudíž kalkulovat ve hrubé mzdě.
  Děkujeme za odpověď.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 8. 2007 11:16

   xy (neregistrovaný)

   Re: Měsíční odměny
   Když čerpáte dovolenou, tak přece nemůžete dostat plnou mzdu a plné odměny (prémie). Vezměte to logicky - máte základní mzdu 10000,-- Kč/měs + 2000,-- Kč/měsíc za prémie. Když bude 22 prac. dnů, které všechny odpracujete, máte na to nárok na plnou zákl. mzdu 10000,-- Kč(prémie nejsou nárokové, ty můžete a nemusíte dostat). Pokud z 22 prac. dnů budete mít 15 dnů dovolené, tak přece nemůžete dostat plnou základní mzdu a plné prémie + náhradu za 15 dnů dovolené - to byste měli přeplacené mzdy. V tomto případě se musí zákl.mzda 10000vydělit 22 dny (ty jste měla odpracovat, ale neodpracovala) a vynásobit odprac. dny, což je 7 a to je základní mzda za odprac.dny, to samé s prémiemi. 7 dní odpracovaných = 22fond prac.doby-15 dovolené

  • 16. 8. 2007 12:23

   Laďa (neregistrovaný)

   Re: Měsíční odměny
   Pokud dostanete za dovolenou náhradu vypočítanou z hod. průměrného výdělku za předcházející čtvrtletí, musí v ní být zahrnuta poměrná část základní mzdy i poměrná část odměny.
   V tom případě je postup správný.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).