Hlavní navigace

Srážky ze mzdy - odchod z práce

• (neregistrovaný) 62.168.32.---

20. 8. 2007 8:54

Dobrý den, mám prosbu. Prováděla jsem paní pozastavování výplaty, neboť měla exekuční příkaz. Tyto sražené peníze jsem však ještě neodvedla neboť jsem ještě neobdržela nabytí právní moci. Paní k 31.8.2007 teď odchází. Co stěmi pozastavenými penězy? Mám jím je vrátit? Nebo stále čeka i když tu nebude v pracovním pomětu na rozhodnutí a nechat tyto peníze na firemním účtu. A co mám uvést do zápočtového listu, že má srážky? Či ne.
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 8. 2007 9:25

juristic (neregistrovaný) 62.240.166.---

Re: Srážky ze mzdy - odchod z práce
      Srážky ze mzdy, které jsou již provedeny + srážku z poslední mzdy povinné stále deponujte na Vašem vnitřním účtu dokud neobdržíte vyrozumění o pravní moci, poté převedete celou deponovanou částku na účet exekutora.
      § 295 zák. č. 99/1963 Sb.
      odst.1 Pokud povinnný přestane pracovat u dosavadního plátce mzdy, musí to oznámit do jednoho týdne exekutorovi, který rozhodl exekučním příkazem o srážkách ze mzdy povinného.Povinný musí exekutorovi rovněž oznámit do 1 týdne, že nastoupil práci u jiného plátce mzdy.
      § 294 zák. č. 99/1963 Sb.
      odst. 1 Zaměstnavatel je povinen uvést na ZL že bylo na povinného vydáno usnesení o nařízení exekuce a exekuční příkaz na srážky ze mzdy povinného, kterým exekutorským úřadem a v čí prospěch.
      § 296 zák. č. 99/1963 Sb.
      odst. 1 Nesplní-li plátce mzdy povinnost uvedenou v § 294 a § 295 může se oprávněný domáhat, aby mu plátce mzdy vyplatil částky, na které by měl právo, kdyby byl plátce mzdy uvednépovinnosti splnil.
      odst. 2 Za nesplnění povinností v § 294 a § 295 může soud uložit povinnému i plátci mzdy usnesením pořádkovou pokutu do výše 50.000,- Kč. ( Poškození věřitele ). Další vypisovat nebudu bylo by to na delší dobu.

• 20. 8. 2007 9:28

Hana (neregistrovaný) 62.168.32.---

Re: Srážky ze mzdy - odchod z práce
      Díky moc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).