Hlavní navigace

DUZP na dobropise z JČS

  • (neregistrovaný) 88.101.158.---

    23. 8. 2007 10:00

    Prosím o radu jaké bude DUZP na dobropise(pořízení zboží z JČS)
    datum vystavení faktury je 9.8., datum vystavení dobropisu je 21.8. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 8. 2007 10:33

      Zzs (neregistrovaný) 84.244.78.---

      Re: DUZP na dobropise z JČS
      Mělo by to být datum přijetí dobropisu dodavatelem. (protistranou).

    • 23. 8. 2007 18:11

      M.Hříbal (neregistrovaný) 217.197.144.---

      Re: DUZP na dobropise z JČS
      Já bych to viděl obdobně jako u vystavení faktury.
      Jinak řečeno použiji pro výpočet DPH z přijatého dobropisu datum, kdy byl vystaven dobropis = 21.8.2007

    • 24. 8. 2007 9:08

      barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: DUZP na dobropise z JČS
      přepočet na Kč původním kurzem dobropisované faktury viz. §42/5

    • 27. 8. 2007 18:21

      M.Hříbal (neregistrovaný) 217.197.144.---

      Re: DUZP na dobropise z JČS
      Jsem se konečně dostal k tomu abych reagoval na odpověď paní barbary, neboť přípravu této odpovědi jsem viděl na delší čas.
      S její odpovědí se neztotožňuji. Viděl bych to přece jen trochu jinak (možná mne někdo opraví – Zuzik ??? ).
      I v případě zde uvedeného dobropisu se pohybujeme na úrovni pořízení zboží z JČS (nakonec to autorka dotazu píše).
      Uskutečnění zdanitelného plnění a povinnost přiznat daň se tedy řídí ustanovením § 25 tj. ke dni vystavení daňového dokladu.
      Odvolávka na ustanovení § 42 odst. 5 je dle mého názoru chybná. Tento paragraf se dle mého názoru nevztahuje na pořízení zboží z JČS !!!. Týká se tuzemska.
      V textu je uvedeno „Plátce“ …
      Dle ustanovení § 4 odst. 1 písm. s) je plátcem osoba povinná k dani, která byla registrována k dani v tuzemsku podle § 95 tedy nikoliv

    • 29. 8. 2007 16:19

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: DUZP na dobropise z JČS
      Pane Hříbale, dovolím si s Vámi nesouhlasit.
      Dle mého názoru odkaz na §42 není chybný, jelikož toto ustanovení
      obsahuje obecná pravidla pro opravu základu daně. Stačí se podívat na §46/1 který řeší opravu základu daně při pořízení z JČS., máte tam přímo odkaz na tento §.
      Co se týče slova "plátce" tak osoba,která provádí opravu základu daně při pořízení z JČS je přeci plátcem v tuzemsku , navíc v druhé větě, týkající se přepočtu cizí měny, slovo plátce není.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).