Hlavní navigace

Prodej auta a paušální výdaj

  • (neregistrovaný) 85.207.127.---

    23. 8. 2007 15:15

    Dobrý den,
    prodala jsem odepsané auto, které bylo zařazeno v podnikání za 120 000,-Kč.
    Vedu výdaje paušálem 50%.
    Až budu zpracovávat DP, uvedenou částku dám do příjmů z podnikání a na ni si uplatním padesátiprocentní paušál jako výdaj nebo to musím udělat jinak? Děkuji Anna

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 8. 2007 15:24

      LeaX (neregistrovaný) 83.208.40.---

      Re: prodej auta a paušální výdaj
      Při uplatňování výdajů paušálem neexistuje kategorie obchodního majetku (jsou určité povinnosti - jako je evidence odpisů apod.). Při prodeji majetku, který byl zařazen v OM, realizujete ostatní příjem dle § 10 ZDP. Ve Vašem případě jde o odepsaný automobil, takže výdaje pouze dle § 10/5 ZDP.
      Pokud by byl příjem z prodeje zahrnut do § 7 ZDP a uplatněn výdajový paušál, vystavujete se nebezpečí doměření daně.

    • 23. 8. 2007 15:30

      Anna (neregistrovaný) 85.207.127.---

      Re: prodej auta a paušální výdaj
      Děkuji, ale já jsem předtím vedla výdaje normálně, teprve za tento rok budu dělat paušálem.Ale asi se na tom nic nemění, že?Anna

    • 23. 8. 2007 15:45

      LeaX (neregistrovaný) 83.208.40.---

      Re: prodej auta a paušální výdaj
      Když jste uplatňovala skutečné výdaje, byly ve výdajích zohledněny odpisy majetku (dle zadání zcela odepsáno). Přechodem na paušální uplatňování výdajů nelze už neexistující výdaj nahradit novým paušálem a tímto být zvýhodněn oproti těm, kteří by za stejné situace uplatňují skutečné výdaje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).