Hlavní navigace

Pronájem

  • (neregistrovaný) 62.245.125.---

    26. 8. 2007 10:20

    Firma má pronajaté kanceláře,je plátcem DPH,ale za pronájem DPH neplatí.Část kanceláří pronajímá dalšímu nájemci a na faktuře DPH nevykazuje.Řekl mi,že u nájmu je to na dohodě obou stran.Je to tak?Nebo jako plátce musí vystavit doklad s DPH?Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 8. 2007 11:08

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: pronájem
      >>Firma má pronajaté kanceláře,je plátcem DPH,ale za
      >>pronájem DPH neplatí.Část kanceláří pronajímá dalšímu
      >>nájemci a na faktuře DPH nevykazuje.Řekl mi,že u nájmu
      >>je
      >>to na dohodě obou stran.Je to tak?Nebo jako plátce
      >>musí vystavit doklad s DPH?Děkuji.

      Mezi plátci je to na dohodě a nájem s DPH je třeba oznámit správci daně.

      >Pokud budete účtovat nájem §9,tak se DPH nedává

      Spíše bych doporučila § 56/5 ZDPH. Najdete zde:
      http://business.center.cz/business/pravo/zakony/dph/cast1h2d8.aspx#par56

    • 26. 8. 2007 20:59

      dana (neregistrovaný) 62.245.125.---

      Re: pronájem
      Díky všem.Dana

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).