Re: Cestovní náhrady-průměr.ceny pohon.h
V obou případech budete používat ceny pro zaměstnance.
Příjmy jednatele jsou zdaňovány podle § 6/1/b) ZDP jako příjmy ze závislé činnosti, tím jsou jednatelé v postavení zaměstnanců a poskytují se jim cestovní náhrady ve stejném rozsahu.
Abyste si mohl vyplácet cestovní náhrady jako jednatel, měl byste mít toto právo zakotveno ve smlouvě o výkonu funkce.
Re: Cestovní náhrady-průměr.ceny pohon.h
Za funkci jednatele si mzdu vyplácet nemůžete. Budete však zřejmě pobírat odměnu za výkon funkce a ta bude zdaňována (téměř) stejně, jako mzda.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
27. 8. 2007 22:41
1) Jako jednatel s.r.o.(právnická osoba) budu používat ceny PHM pro podnikatele ?-vyhlášené Ministerstvem práce a sociál.věcí?
2) Pokud bych,jako jednatel s.r.o.,zároveň pobíral mzdu jako zaměstnanec,budu používat ceny PHM pro zaměstnance-viz.§158 Zákoníku práce a Vyhláška MPSV ?
Miloš.