Hlavní navigace

Cestovní náhrady-průměr.ceny pohon.hmot

  • (neregistrovaný) 82.99.184.---

    27. 8. 2007 22:41

    1) Jako jednatel s.r.o.(právnická osoba) budu používat ceny PHM pro podnikatele ?-vyhlášené Ministerstvem práce a sociál.věcí?

    2) Pokud bych,jako jednatel s.r.o.,zároveň pobíral mzdu jako zaměstnanec,budu používat ceny PHM pro zaměstnance-viz.§158 Zákoníku práce a Vyhláška MPSV ?

    Miloš.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 8. 2007 23:35

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Cestovní náhrady-průměr.ceny pohon.h
      V obou případech budete používat ceny pro zaměstnance.
      Příjmy jednatele jsou zdaňovány podle § 6/1/b) ZDP jako příjmy ze závislé činnosti, tím jsou jednatelé v postavení zaměstnanců a poskytují se jim cestovní náhrady ve stejném rozsahu.
      Abyste si mohl vyplácet cestovní náhrady jako jednatel, měl byste mít toto právo zakotveno ve smlouvě o výkonu funkce.

    • 28. 8. 2007 22:08

      Miloš (neregistrovaný) 82.99.184.---

      Re: Cestovní náhrady-průměr.ceny pohon.h
      Děkuji za odpověď.Ale pokud si ,jako jednatel, nevyplácím mzdu,přesto budu používat náhrady jako zaměstnanec?
      Miloš.

    • 28. 8. 2007 22:40

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Cestovní náhrady-průměr.ceny pohon.h
      Za funkci jednatele si mzdu vyplácet nemůžete. Budete však zřejmě pobírat odměnu za výkon funkce a ta bude zdaňována (téměř) stejně, jako mzda.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).