Hlavní navigace

Výpověď x dohoda - prosím spěchá

 • (neregistrovaný)

  28. 8. 2007 7:36

  Z pozice zaměstnavatele chci dát výpověď svému zaměstnanci k 31.8. dle par.52 písm.c). Vyplatím mu 3-měsíční odstupné. Zaměstnanec souhlasí s tím, že opravdu skončí 31.8. a netrvá na dvouměsíční výpovědní době. Nevím, zda mu mám dát podepsat "výpověď dle par.52" a někam tam zakomponovat větu, že zaměstnanec na výpovědní době netrvá nebo s ním můžu podepsat "dohodu o rozvázání prac. poměru" a udat tam důvod nadbytečnosti, aby byl nárok na odstupné? Mohu to s ním podepsat už dnes - 28.8.? Předem moc díky za Vaše odpovědi.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 8. 2007 8:01

   Lenka (neregistrovaný)

   Re: Výpověď x dohoda - prosím spěchá
   My jsme to udělali tak, že jsme napsali dohodu, kde jsme uvedli že to je z důvodu nadbytečnosti, tim jsme mohli vyplatit odstupné, sociálka i zdravotní pojištovna byly spokojeny, při kontrole to odsouhlasili, že se z toho ZP a SP neplatí. Klidně to s ním podepište dnes, ale uvedte tam, že ten poměr skončí 31.8., aby to bylo jasno.

  • 28. 8. 2007 8:04

   jarda (neregistrovaný)

   Re: Výpověď x dohoda - prosím spěchá
   -------------------------------------------
   Zvolte dohodu a uveďte datum skončení praocního poměru (tj. např. Poslední den pracovního poměru je 31.8.2007) a důvod ukončení (nadbytečnost), je to nečisčí. Dohodu můžete sepsat kdykoliv před dnem skončení či i v den skončení pracovního poměru, záleží na vás.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).