Hlavní navigace

Jaký § uvést do výpovědi?

 • (neregistrovaný) 212.80.64.---

  28. 8. 2007 13:38

  Firma,ve které pracuji přesouvá provoz do města vzdáleného 25km.Mám smlouvu na dobu neurčitou a do nové provozovny nechci nastoupit.Na dodatku (s novou provozovnou) ke staré smlouvě je datum 1.10.07,jakým způsobem můžu ukončit stávající prac.poměr(myslím tím §) a co odstupné?Dodatek ještě nemám podepsaný.Dohoda se zaměstnavatelem není možná
  Díky za odpověď,je to pro mě moc důležité

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 8. 2007 14:05

   L. (neregistrovaný) 90.176.233.---

   Re: Jaký § uvést do výpovědi?
   pokud máte výkon zaměstnání např. Praha a teď po Vás chtějí podepsat dodatel s místem pracoviště např. Mělník.Tak pokud to nepodepíšete a máte prac. poměr na dobu neurčitou platí smlouva číslo jedna.Oni vám z důvodu organizačních změn mohou dát výpověď dle § 52.Pak máte nárok na odstupné.Jinak vy výpověď nedávejte nemáte nárok na odstupné a na dohodu jděte jedině s uvedením dodatku že vám vyplatí odstupné.

  • 28. 8. 2007 14:25

   dh (neregistrovaný) 212.80.64.---

   Re: Jaký § uvést do výpovědi?
   Takže novou smlouvu jednoduše nepodepíšu?Ale nějaké ukončení prac.poměru musím udělat nebo jakým způsobem se ukončí prac.poměr?

  • 28. 8. 2007 15:01

   pája (neregistrovaný) 82.113.40.---

   Re: Jaký § uvést do výpovědi?
   Dodatek k pr.smlouvě nemusíte podepsat a zaměstnavatel sám musí hledat řešení, protože Váš PP trvá a bude trvat dále. Buď Vám navrhne dohodu o ukončení PP nebo Vám dá výpověď, v obou přžípadech Vám náleží odstupné,l ale pozor na text dohody- musí být uveden důvod dle § 52 ZP, aby Vám nárok na odstupné neutekl mezi prsty.
   Konkretně je to § 52 písm. b) přemisťuje-li se zaměstnavatel nebo jeho část.

  • 28. 8. 2007 17:43

   Laďa (neregistrovaný) 80.78.146.---

   Re: Jaký § uvést do výpovědi?
   Souhlasím s výše uvedeným, je v zájmu zaměstnavatele a jeho problém včas v souladu se ZP ukončit pracovní poměr v případě, že odmítnete přistoupit na dodatek smlouvy. Mezi dohodou s důvodem organizační důvody (§ 52) a výpovědí § 52 je rozdíl ve výpovědní době. U výpovědi činí 2 měsíce a začíná běžet od prvního následujícího měsíce, u dohody můžete skončit kdykoliv dle dohody. Odstupné v obou případech. Na dohodu nemusíte přistoupit a můžete si nechat dát výpověď, pokud budete chtít využít maximální výpovědní dobu. V případě, že by už zaměstnavatel neměl pro vás práci během výpovědní doby, máte nárok na náhradu průměrem za celou výpovědní dobu. Pokud by zaměstnavatel nerozvázal prac. poměr výše uvedeným způsobem dle ZP a ukončil prac. poměr nějakým jiným neplatným způsobem, musel/a byste splnit podmínku tj. bez zbytečného odkladu písemně oznámit zaměstnavateli, že TRVÁTE na tom, aby vás dále zaměstnával, abyste mohl/a později zpochybnit výpověď jako neplatnou u soudu. Od tohoto oznámení byste pak měl/a nárok na náhradu mzdy za všechny měsíce až do rozhodnutí soudu. Řeší to ZP § 69 odst.1 a 2.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).