Hlavní navigace

Daň.bonus na dítě u poláka

  • (neregistrovaný) 85.70.142.---

    29. 8. 2007 6:48

    Dobrý den,
    naše firma zaměstnává nově poláky. Už jsem udělala vše potřebné na SP a ZP, ale prosím Vás jak to vypadá s daní. Po podepsání prohlášení jim budu měsíčně odečítat 600,- na poplatníka, ale mohu jim odečíst i daňový bonus na děti (žijící v polsku)?
    Velice děkuji za odpovědi

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 8. 2007 7:24

      Evelína (neregistrovaný) 194.212.232.---

      Re: daň.bonus na dítě u poláka
      Ne. Není rezidentem ČR. Středisko životních zájmů (rodinu) má v Polsku. To že tady pracuje třeba celý rok nestačí na to aby byl rezidentem. V tomto případě není časový test rozhodující.
      Dap musí podat v Polsku a tam si děti nárokovat - tedy neznám jejich zákony, jestli mají slevy na děti. Ale u nás NE.

    • 29. 8. 2007 10:11

      JCis (neregistrovaný) 83.208.24.---

      Re: daň.bonus na dítě u poláka
      Ano, měsíčně si děti uplatnit nemůže. Ovšem může si je uplatnit v ČR podáním daňového přiznání za podmínky, že má 90% celosvětových příjmů z ČR. Viz. §35 c (5) zákona. V praxi to proběhne tak, že podá přiznání v Polsku, tam mu podle uvedených příjmů rozhodnou, jestli plní podmínku těch 90% a pak si podá přiznání v ČR, kde si děti uplatní. Třeba máme zvýhodnění na děti výhodnější než v Polsku, tak by to bylo pro něj lepší.
      My máme zaměstnaného Slováka (pracuje ovšem pro nás na Slovensku) a vím, že on to takhle dělá.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).