Hlavní navigace

Prodej obchodního podílu

  • (neregistrovaný) 88.103.230.---

    30. 8. 2007 12:19

    Dobrý den,ráda bych se zeptala,jak správně zaúčtuji prodej 100% podílu s.r.o.,a jak správně tento jednatel zdaní příjmy za prodej tohoto podílu.Nikdy jsem to ještě neúčtovala,proto bych potřebovala poradit.Děkuji předem,omlouvám se jestli se ptám na zcela normální věc:) Jarka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 8. 2007 17:52

      LeaX (neregistrovaný) 83.208.40.---

      Re: Prodej obchodního podílu
      Příliš informací nedávate. Domnívám se, že se dotazujete na situaci, kdy společník - fyzická osoba prodá obchodní podíl na s.r.o. a Vy účtujete v s.r.o. (???)
      Účto s.r.o.: převod mezi analytikami 411 (dle společníka) - jinak nic
      Zdanění společníka - pokud vlastnil podíl déle než 5 let (a podíl nebyl v OM), nic se nedaní. Pokud se nevejde do 5 let, uvede do § 10 svého DPFO příjem z prodeje, proti němu postaví kupní cenu (nebo hodnotu vkladu).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).