Hlavní navigace

Starobní důchod

  • (neregistrovaný) 86.61.142.---

    31. 8. 2007 14:21

    Zaměstnanec v červnu dosáhl důchodový věk a až teď přišel, že byl na OSSZ. Mám mu udělat změnu smlouvy na dobu určitou od června, nebo až od aktuálního data?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 9. 2007 7:28

      XY (neregistrovaný) 62.204.241.---

      Re: starobní důchod
      on si zažádal o důchod - od kdy?
      nikdo Vás nevyzval z OSSZ o vystavení ELDP a vystavení tiskopisu - ve kterém se mj. vyplňuje, zda dotyčný bude pracovat nebo ne?

    • 3. 9. 2007 9:24

      Sara (neregistrovaný) 86.61.142.---

      Re: starobní důchod
      Na OSSZ mu řekli, že s ním sepíšou žádost až předloží smlouvu, že pracuje na dobu určitou. Na důchod by měl nárok od června.

    • 3. 9. 2007 9:39

      xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

      Re: starobní důchod
      Potvrzení zaměstnavatele ve smyslu § 83 zákona č. 582/1991 sb.
      se vyplňuje a odesílá na OSSZ - mj. se zde píše, kdy výdělečná činnost jmenovaného skončí - skončila a zda bude nebo nebude vykonávat výdělečnou činnost na dobu určitou. Záleží, kdy o důchod zažádal (datum)- musíte se spolu dohodnout. Nový PP nejste povinni se zaměstnancem sjednat - záleží na Vás, jestli chcete, aby u Vás dále pracoval.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).