Hlavní navigace

Hotelová recepční-jaká platová třída?

  • (neregistrovaný)

    1. 9. 2007 9:27

    Dobrý den,
    již třetím rokem pracuji na pozici hotelové recepční. Pracuji na 2 směny - denní a noční. Za noční nemám žádné příplatky. Čistá mzda mi vychází na 55,-Kč na hodinu a je jedno zda pracuji v noci nebo o víkendu. Zmíněná mzda ale jen fiktivní, tudíž nemám to nikde černé na bílém, aby zaměstnavatel nemusel odvádět tak velké daně. Dle smlouvy mi legálně připadá pouze 47,-Kč/hod.čistého.V měsící mám odpracováno cca 180 hodin. Když čerpám 1 den dovolené, jsou mi z výplatní pásky odečteny 2 dny dovolené. Na výplatní pásce mi vychází čístá mzda cca na 8000,-Kč a bokem mi zaměstnavatel doplácí cca do 2000,-Kč. Můj měsíční plat je tedy kolem 10000,-Kč čístého.Chci se zeptat zda je to vůbec možné, že nemám žádné příplatky za noční a zda mám právo na vyšší plat. Již minulý měsíc jsem žádala o zvýšení mzdy, ale zatím mi bylo řečeno, že se o tom jedná. Dali mi proto jen prémii ve výši 500,-Kč. Prosím poraďte mi, nevím kam se obrátit o pomoc.Děkuji Sarah

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 9. 2007 15:10

      anonymous (neregistrovaný)

      Re: Hotelová recepční-jaká platová třída
      Možná mě někdo opraví, dle mě by hotelová recepční, pokud pracuje i s penězi, mohla být tak ve 3. platové skupině, což je asi 8600 měsíční mzda, ale pozor, hrubá mzda. Současný ZP nařizuje min. 10% za noc a sobotu s nedělí, takže byste mohla mít tak plus minus 900,- navíc za tyto příplatky, pokud by to zaměstnavatel dělal pořádně. (Je to můj soukromý odhad, pokud byste dělala 50% v noci a 50% o víkendu). Takže pokud vám Vychází čistá mzda 8000 za měsíc, tak na tom nejste asi ztratná.
      Musíte tedy požádat zaměstnavatele aby vám začal dělat výplatní pásku pořádně a dalo se z ní vyčíst, kolik je Váš hrubý plat, kolik jsou příplatky (jsou povinné od 1.1.2007) atd. Nepíšete, jaký týdenní úvazek máte a jak dlouhé směny máte - max. můžete mít 12 hodin. Strhávání 2 dnů dovolené je samozřejmě nesmysl, ale pokud nevíme jaké máte směny, tak nemůžeme poradit, protože v těchto případech se dovolená přepočítává.

    • 2. 9. 2007 17:31

      Laďa (neregistrovaný)

      Re: Hotelová recepční-jaká platová třída
      3.platová skupina je 9 800,- hrubá mzda dle NV č.567/2006 Sb.

    • 2. 9. 2007 18:41

      anonymous (neregistrovaný)

      Re: Hotelová recepční-jaká platová třída
      děkuji za opravu, toto letí. Asi jsem se díval blbě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).