Hlavní navigace

Ochranná známka

  • (neregistrovaný) 82.99.146.---

    3. 9. 2007 8:29

    Dobrý den, měla bych dotaz k ochranné známce. OSVČ zakoupila od společnost ABC ochrannou známku na šlechtění - Žádost o převod vlastníka a Smlouva o převodu vlastnictví a práv k ochranným známkám. Tato ochranná známka slouží OSVČ pro její potřebu. Bude OZ zařazena do nehmotného majetku (když byla nakoupena od jiných osob - spol. ABC) ?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 9. 2007 11:34

      Ivča1 (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: Ochranná známka
      Osobně bych tam neviděla žádnou překážku. Ochranná známka je "ocenitelným právem....... zejména práva podle zvláštních právních předpisů za podmínek stanovených v písmenu b)".

      V písmenu b) vyhlášky 500/2002 Sb. § 6 odst. 3 se uvádí, že "jsou buď vytvořeny vlastní činností k obchodování s nimi a nebo nabyty od jiných osob".
      Z toho mi vyplývá, že pokud byly nabyty od jiných osob, není tam podmínka obchodování, ale lze ji použít pro vlastní potřebu, jak píšete.

    • 3. 9. 2007 16:09

      LeaX (neregistrovaný) 83.208.40.---

      Re: Ochranná známka
      Co znamená "pro její potřebu"? Pokud jde o podnikatelskou potřebu, jde v DE o běžný jednorázový výdaj.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).