Hlavní navigace

Propustka

• (neregistrovaný) 193.165.188.---

3. 9. 2007 14:03

Pomozte mi. Manželka jde na celodenní zákrok do nemocnice. Prototže je jinak na MD, tak budu muset být s dcerou doma já. Kdo mi vystaví propustku do práce? Můžu chtít propustku nebo mi dají OČR na 1 den? To bychom přišly o hodně peněz. Dovolenou už nemám. Můžu chtít tu propustku?
    Díky. Spěchá to.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 9. 2007 14:08

xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

Re: propustka
      budete ošetřovat dítě, protože osoba, která o ni pečuje (matka) onemocní - nechte si vystavit OČR

• 4. 9. 2007 8:25

Michal (neregistrovaný) 193.165.188.---

No já o dceru budu pečovat jeno ten jeden den a OČR je na peníze horší naž propustka. tak mi jde o to , zda mi někdo potvrdí propustku. Třeba že by jí žena nechala potvrdit v nemocnici? Jde nám fakt o každou korunu.

• 4. 9. 2007 8:47

xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

chápu, že Vám jde o každou korunu, ale Váš zaměstnavatel přece nebude platit něco, co nemusí
      pochybuji, že Vám celodenní propustku proplatí (třeba ale ano - zkuste se ho zeptat, protože nárok na proplacení ze zákona není)

• 4. 9. 2007 8:48

ooo (neregistrovaný) 194.228.235.---

potvrdit jí možná v nemocnici potvrdí, ale je otázka,zda vám to zaměstnavatel uzná, (obvykle jen doba nezbytně nutná), nebo vám proplatí třeba 2 hodiny a zbytek vám dá jako neplacené volno. Ta ošetřovačka je právně v pořádku, obávám se, že propustka nikoliv. Zkuste ještě třeba nějakou babičku, nebo sousedku na hlídání.

• 4. 9. 2007 23:56

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Propustka se dává tehdy, pokud by bylo nezbytně nutné, abyste doprovodil svoji manželku na ošetření a byla by jen na dobu nezbytně nutnou. A Vaše přítomnost u zákroku jistě nutná není - zřejmě ji tam ten den nechají a tu Vaše přítomnost také není nezbytně nutná a doprovod Vaší ženy do nemocnice zřejmě také není nezbytně nutný. Ale Vy píšete, že budete doma hlídat dítě, takže to Vám zaměstnavatel opravdu neuzná - nejde o doprovod. Vám jde o peníze, ale to zaměstnavateli většinou také - a jsou to jeho peníze.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).