Hlavní navigace

FO nad 40 tis.fakturující pronájem

  • (neregistrovaný) 84.42.176.---

    3. 9. 2007 18:54

    Dobrý den,může někdo poradit?
    jsme s.r.o. a FO nám pronajímají plochy na svých nemovitosech. Pokud jsou mezi nimi FO, které nám tento pronájem fakturují jako OSVČ (IČ některé jsou i plátci DPH/DIČ), musíme je také hlásit, pokud příjmy přesáhnou 40 tis.? Nahlašují se včetně DPH


    Díky

    Jitka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 9. 2007 19:52

      an (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: FO nad 40 tis.fakturující pronájem
      Pokud FO pronájem zdaňuje podle § 7, pak nic nehlásíte.
      Pokud pronájem zdaňuje podle § 9, pak jste povinni oznámit správci daně , pokud za rok překročí vyplacená částka 40 000 Kč za kalendářní rok.
      Oznamovací povinnost se vztahuje na úhrady osobám za činnosti dle § § 7 odst. 2 zákona ČNR č. 586/1992 Sb., § 9 a 10 zákona ČNR č. 586/1992 Sb..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).